Skocz do zawartości

Mikrofon - szum


Luqi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od 2 dni przeszukiwałem konsekwentnie google, co niestety nie dało rozwiązania mojego problemu.
Otóz owy problem polega na dziwnym szumie mikrofonu.
Podczas gadania przez skype/teamspeak mój głos (nawet na microphone boost'cie +20dB) jest strasznie cichy - a przedewszystkim zagłuszają go szumy.
Szumy te już mówie nie pochodzą z otoczenia (nawet jak zakryję mikrofon to dalej jest szum - nie od ruchów powietrza, nie od wentylatora etc.)
Kiedy w windowsie zaznaczam odsłuch mikrofonu oczywiście ten szum jest słyszalny - co więcej - jeśli wyjmę jacka od mikrofonu szum nadal jest, mimo że minimalnie cichszy.
Więc co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jakiś miesiąc temu wszystko było ok, natomiast do teraz mam z tym problem i nie mogę sobię poradzić.
Czytałem nawet, że to problemy z uziemieniem, ja natomiast mam gniazdko z uziemieniem (neutralny przewó zmostkowany z bolcem). Komputer podłączony do solidnej listwy przepięciowej z bezpiecznikiem. Może to być wina starego zasilacza?

 

Specyfikacja sprzętu:

 

DirectX: 9.0c (4.09.0000.0904)
Procesor: AMD Athlon X2 2.11GHz (Dual-Core)
Płyta główna: Foxconn (WinFast) N570SM2AA-8EKRS2H
Karta Graficzna: GeForce 8600GT
Dysk twardy: Hitachi HDS721616PLA380
Pamięć: 2x 1024mb (KingStone)
System Operacyjny: Windows XP/SP 3
Router: TP-Link TL-WR740N
Modem: Motorola SB5100E



SŁUCHAWKI+MIKROFON: SteelSeries Siberia V2 (2x jack)
KARTA DŹWIĘKOWA: Creative SoundBlaster Audigy SE


Proszę o pomoc..
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja osobiście zrobiłbym (o ile byłby to mój problem) taki test. Mianowicie zakupiłbym np. TAKIE coś (oczywiście wybór w internecie jest większy).

Podłączył pod USB i sprawdził czy wszystko działa bez szumów. Jeśli wszystko przebiegnie pozytywnie, to winowajcą prawdopodobnie jest Hardware czyli karta muzyczna, nie wykluczałbym również sterowników, chociaż jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym by sterownik sprawiał szumy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...