Skocz do zawartości

Problem z msvcrt.dll


Poufne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przechodze odrazu do problemu, ponieważ czytałem wiele tematów u was i żaden sposób mi nie pomógł i jedynym rozwiązaniem to jest tylko wasza pomoc, ponieważ ja sam nie dam z tym rady.

 

Odkąd zachciało mi się grać w gry galaktyczne z serii "Game for Windows" to ciągle mam z nimi jakieś problemy.

 

Problemem jest to, że po instalacji gdy chcę uruchomić daną aplikację wyskakuje mi komunikat o błędzie:

 

"nie znaleziono punktu wejścia procedury _except_handler4_common w bibliotece msvcrt.dll."

 

Próbowałem zrobić to co mogłem, czyli:

- zmieniłem nazwę pliku z msvcrt.dll na msvcrt.old

- zmienić nazwe pliku z wsock32.dll na wsock32.old

- ściągnąłem i zamieniłem plik olepro32.dll

- ściągnąłem i zamieniłem plik msvcrt.dll i posiadam teraz wersję 7.0.2600.5512 , wcześniej posiadałem 5. coś lecz i tak to niczego nie zmieniało.

 

Żadna z tych czynności nie pomogła mi z problemem.

 

Specyfikacja Komputera:

Processor Name:                                                                 AMD Athlon 64 3200+
Motherboard Model:                                                              ASUS A8N-SLI
Motherboard Chipset:                                                            nVidia nForce4 (Crush CK8-04) + CK8-04 MCP
Total Memory Size:                                                              1792 MBytes
Video Chipset:                                                                  nVIDIA GeForce 210
Dysk Twardy, Drive Model:                                                                    Seagate ST3160815A
Stacja DVD, Drive Model:                                                                    HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20
Audio Adapter:                                                                  nVIDIA CK8-04 Audio Codec Interface
Audio Adapter:                                                                  nVIDIA GT218 - High Definition Audio Controller

 

Windows XP SP2 + dodatek SP3, który niedawno zainstalowałem, ponieważ myślałem że tym załatwię problem lecz się myliłem.

 

Czekam na odpowiedz i w razie gdybym musiał jeszcze coś dodać to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ściągam tylko i wyłącznie gry na XP, bo tylko takie mi chodzą. Teraz niedawno pobrałem kolejną grę na XP, która mi nie chodzi lecz dziwnym trafem dla innych działa, a ja po prostu dostaje nerwicy, bo już nie wiem co mam z tym robić. Podam teraz przykład.

 

Mój brat ma optimusa system. To jest normalny Xp. U niego te gry, które mi nie działają to u niego chodzą bez problemu. Więc proszę mi nie pisać rzeczy tego typu, bo już trochę się dowiedziałem na ten temat i wielu ludzi ma ten problem lecz nie u każdego jest ten sam.\

 

Edit

 

Sprawdzałem listy tematów innych gier i właśnie z nich czerpałem wszystko i robiłem to co mogłem zrobić. Każdy z nich posiadał ten problem i u nich został naprawiony. U mnie niestety to nie zadziałało.

 

Trudno by nie było zauważyć tego, że problem występuje tylko i wyłącznie na XP. Nie wiem od czego to zależy i mnie to nie interesuje. Ja chcę tylko i wyłącznie naprawić ten problem, ponieważ to jest świeży system po gruntowym formacie, a juz mam jakieś śmieszne problemy. Na dodatek dodam, że wcześniej takich problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza

- Iron Sky: Invasion <--- problem z bilblioteką <--- działa u brata

- Strike Suit Zero  <--- problem z biblioteką, ta gra jest na viste/win7, ale większość wypowiadała się na forach, że im ta gra normalnie chodziła na XP <--- tej nie sprawdzałem

- Legends of Pegasus  <--- problem z biblioteką <--- działa u brata

- Galaxy on Fire 2<---- z tą grą wystarczyło wrzućić plik dll i wszystko było wporządku

- Endless Space <--- problem z biblioteką <--- działa u brata

 

 

Przepraszam, że nie podałęm wersji, ale nie wiem gdzie to sprawdzić, a w instalatorze nie pisze.

Odnośnik do komentarza

Przypuszczalnie coś jest skopane w bibliotekach, dlatego dobrze by było sprawdzić prawidłowość plików przez polecenie sfc /scannow

niestety nie możesz tego zrobić ponieważ płyta instalacyjna którą posiadasz jest z SP2, musiałbyś wpierw zintegrować SP3 do obecnej płyty instalacyjnej Windows XP.

Jak tego dokonać np. TUTAJ

Odnośnik do komentarza

Aha rozumiem, tak po za tym dzięki za takie info. Dobra to już się zabieram do roboty, za niedługo się odezwę.

 

 

EDIT

 

Sorry, że tak długo, ale mam pewne problemy i trochę mi to zajmie. Mam na ten czas inne pytanie. I może to by skróciło czas roboty, którą muszę wykonać.

 

Pytanie brzmi:

 

Czy nie wystarczyłoby po prostu ściągnięcie całej zawartości systemu xp z sp3? Zaoszczędziłbym wtedy czas, bo i tak musiałbym pobrać 300mb, a tak od razu mogę całość. I w ogóle czy takie coś by się sprawdziło. Czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...