Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Command Line Encrypt

Strona domowa

Licencja: FreewareCrypt jest to konsolowe narzędzie do szyfrowania i deszyfrowania plików. Używa Tiny Encryption Algorithm (TEA) z 128-bitowym kluczem oraz tryb szyfrowania wiadomości za pomocą szyfru blokowego Cipher Block Chaining (CBC). Szyfrowanie nie zachodzi na orginalnym pliku, aplikacja z orginalnego pliku stworzy nową zaszyfrowaną kopię. Nie wymaga instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

File Masker

Strona domowa

Platforma: Windows, Linux
Licencja: GNU General Public License (GPL)Fm narzędzie szyfrujące dla ochrony danych, używa permutacji pseudolosowych oraz szyfru XOR, jest to prosty
algorytm szyfrowania, który nie do końca zapewnia pełne bezpieczeństwo. Autor podkreśla, aby używać do szyfrowania kilku kluczy szyfrujących, które można wstawiać po sobie:

Szyfrowanie

fm -e Test.txt -o T1.txt -k klucz
fm -e T1.txt -o T2.txt -k klucz1
fm -e T2.txt -o T3.txt -k klucz2

Deszyfrowanie

fm -d T3.txt -o T2.txt -k klucz2
fm -d T2.txt -o T1.txt -k klucz1
fm -d T1.txt -o Test.txt -k klucz

Po zastosowaniu tej metody algorytm może być bardzo trudny do złamania. Aby uprościć metodę dodawania kluczy, narzędzie akceptuje wiele kluczy w linii poleceń:

Szyfrowanie

fm -e Test.txt -o ZaszTest.txt -k klucz klucz1 klucz2

Deszyfrowanie

fm -d ZaszTest.txt -o Test.txt -k klucz klucz1 klucz2

Narzędzie nie szyfruje orginalnego pliku, tworzy zaszyfrowaną kopię, służy do tego parametr -o (-outputfile). Fm używa klucza prywatnego by dane mogły być bezpiecznie przechowywane lub przekazywane za pośrednictwem internetu. W Kryptografi asymetrycznej wyróżnia się klucze publiczne i prywatne. Podczas deszyfrowania klucze muszą zostać podane w takiej samej kolejności. Odszyfrowanie nie występuje na orginalym pliku, program stworzy nowy odszyfrowany plik o takiej nazwie i lokalizacji jaką podamy.

Odnośnik do komentarza

 

AES Crypt - Console

Strona domowa

Platforma: Windows XP do Windows 10, Linux, Mac
Licencja: Open SourceAesCrypt narzędzie szyfrowania, używa szyfru AES (Advanced Encryption Standard), szyfruje 256-bitowym kluczem. W wersji konsolowej jest możliwość szyfrowania całej grupy plików. Dostępna jest wersja GUI (32/64), która zostaje dodana do menu kontekstowego i pozwala na szybkie szyfrowanie i deszyfrowanie pliku.

Wersja konsolowa wymaga: Cygwin POSIX Emulation DLL (cygwin1.dll) oraz Cygwin Dynamic Link Library DLL (cygiconv-2.dll). Twórcy nie testowali narzędzia w innych systemach operacyjnych Windows, ale zapewniają że narzędzie powinno działać prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...