Skocz do zawartości

Ipla - Problem z odtwarzaniem materiału testowego


mania50

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie reaguje to niezbyt precyzyjne określenie. Przy bootowaniu widać napis Dowolny klawisz powoduje rozruch z dysku CD...? Lub z angielskiego Boot from CD: lub podobnie.

 

Jeśli nie to najprawdopodobniej nie jest ustawiona poprawnie kolejność bootowania urządzeń.

Jeśli tak i jeśli nie reaguje klawiatura to być może masz klawiaturę na USB. W BIOS-ie powinnaś sprawdzić czy włączona jest opcja USB Legacy Support. Czasem dotyczy ona oddzielnie myszki (mouse) i klawiatury (keyboard), a czasem obu tych urządzeń razem.

 

Jeśli kolejność bootowania urządzeń jest poprawna i opcje USB włączone... Możesz spróbować przekopiować instalkę na dysk i programem nLite zrobić obraz instalki, a następnie jakimś programem (np. darmowym Active@ ISO Burner lub komercyjnym Alcohol) wypalić ją ponownie. I sprawdzić efekty... nLite może zintegrować np. sterowniki SATA z instalką, ale jeśli nie będziesz miała problemów z wykrywaniem dysków przez instalator windows to możesz ten krok pominąć i przejść do końcowych działań... czyli wykonania obrazu instalki.

 

nlite:

http://www.nliteos.com/download.html

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to ma znaczenie, bo rzeczywiście 2 m-ce temu kupiłam klawiaturę na USB

 

Belfegor, pojawia się jednak żaden klawisz nie reaguje

 

Ja w tej chwili siedzę przed włączonym starym rzęchem :mellow: Ledwo on zipie!

Chcąc zrobić cokolwiek z moim kochanym PC-tem muszę wszystko poprzełączać!

W tym wypadku, zapisuję sobie co powinnam zrobić.

Odnośnik do komentarza

masz dwie mozliwości:

1. podpiąć stara klawaturę do PC (jeśli masz i jest ona sprawna).

2. Wejść do biosu, naciskajac w trakcie uruchomienia klawisz Ctrl alt DEL, lub sam Del. Po otworzeniu biosu zobaczysz taki, lub bardzo podobny obrazek

 

e7f8fd50279f94f9.png

 

wybierasz przesuwajac się strzałkami kursora opcję Integrated Peripherials. następnie klikasz enter, otworzy sie okienko w którym powinnas zobaczyć kolejne funkcje. Szukasz opcji USBKeyboard Suuport lub nazywajacej sie podobnie. Jeśli przy tej opcji jest ustawienie Desabled, przestawiasz je na Enebled. Jak to zrobić? Klikasz na opcje USB Keyboard Support i dajesz Enter, otwiera sie kolejne okienko. Z listy wybierasz klawiszami kursora (strzałeczki) opcje Enabled. Naciskasz enter, potem klawisz F 10, zapisujesz zmiany naciskając klawisz litery Y i koniec

Odnośnik do komentarza
Niewiem jak pisać na takim forum, jestem zielona!

 

Zasada jest prosta. Jeśli ktoś nie napisał po Tobie, a chcesz dodać coś do swojej wypowiedzi używasz butonu Edytuj. Funkcja edycji pozwala na dokonywanie zmian w swoim poście

 

Jak pisałam powyżej jestem zielona, i obawiam się czy coś, nie sknociłam czego teraz na pierwszy rzut oka nie widać

 

Możesz sprawdzić w Menedżerze Urządzeń czy masz wszystkie sterowniki. To znaczy, czy nie ma tam żołtych wykrzykników.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...