Skocz do zawartości

Laptop z Vistą, ekran w białe paski, system czysty nie startuje


Kageori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem dotyczy laptopa z Vistą 32bit.

 

Jest to Asus F3Sc prawdopodobnie, wszystkie naklejki ma rożne więc pewnie w serwisie go złożyli z kilku, a to się wyświetla w SIW.

 

Procesor T7250 2,00Ghz z Geforce 8400M G.

Płyta PM965 http://ark.intel.com/products/29822/Intel-82PM965-Memory-Controller

Dysk Seagete Momentus 5400.3 ST9160821AS 160GB  - muszę przyznać, że naprawdę nie lubię tej firmy, bo to 3 ichny dysk, który ma problemy. Ale niemiałam wpływu na jego kupno.I właśnie dysk podejrzewam, ale może to ze zwykłego nielubienia?

 

Tzn problem polega na tym, że 2 tygdonie temu podczas uzytkowania komputera - rodzina nie chce się przyznać kto - komputer się wyłączył i przy próbie włączenia go pojawia się biały ekran z paskami:

post-10999-0-86730600-1372515143_thumb.jpg

 

Czasami sa w pionie, po jakimś czasie jaśnieją na idealną biel, albo jak występują w odmianie z czarnymi to czernieją.

Nie jest to karta graficzna, bo podłączenie zewnętrznego monitora pokazuje normalny obraz.

Zastanawiałam się nad zawiasami, ale ruszanie pokrywą nie wpływa nawet w najmniejszym stopniu na zmianę pasków, matryca nawet nie mrugnie.

 

System był czysty, czyściusieńki, ponieważ dopiero co go zainstalowałam w zeszłym tygodniu, a nikt go nie ruszał przez ten czas. Poprawka do Czanrgo Erkanu Śmierci Visty również była.

 

 

I właśnie tu zaczyna się zabawa, ponieważ, ten biały ekran nie pojawia się jeżeli system się włączy, jak tylko pojawia się te białe paski, system się nie włącza.

Chociaż kilka razy zdarzyło mu się, że włączył się pomimo niezastartowania systemu, ale wtedy np pojawiało się takie okienko, jak przy F8 i tam była opcja skanowania pamięci. Ale to tylko kilka razy.

 

Nie działa od razu już po starcie, nie widać logo producenta i tych info jak włączyć bios itp

 

W HD Tune nie pokazało żadnych błędów nic, dysk sprawny. CrystalDisk twierdzi, ze dobry.

 

Poprzednio upgradowałam bios do najnowszej wersji 209 i zmieniłam ustawienie 'Sata Operation Mode z Enhanced na Compatible' gdzieś wyczytałam, że to pomaga, ale jak widzę nie ma różnicy. Wtedy się jeszcze włączał, ponieważ restartowałam go wielokrotnie kiedy aktualizacje się instalowały.

 

 

Nie mam pojęcia co się dzieje i dlaczego, ani nawet co mogę zrobić. Czy ktoś się może spotkał z podobnym problemem?

 

Może to coś w rozruchu?

 

Ja mogę robić jakieś rzeczy np. skany czy coś, na swoim komputerze, ale od razu zaznaczę, że on ma XP i z Vistą był tylko tamten.

Bardzo proszę o pomoc, bo coś jest nie tak, a teraz nie wiem od czego zacząć znowu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Heh, jak to człowiek czasem nie pomyśli, żeby sprawdzić najprostrze rzeczy. Wsadziłam pendrive z Hiren CD i kliknełam na Power, ale zapomniałam, że dysk wyjęłam wcześniej.

Obraz wciąż biały, więc to nie dysk jednak, a za to biorę się za rozkręcanie.

 

Pogrzebać to ja lubię, rozkręcę i nawet złożę spowrotem, tylko, że części, które wyjmuje nic mi nie mówią wiec mam niejaki problem. Ta taśma to powinna być w pobliżu zawiasów prawda?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...