Skocz do zawartości

Jaki nowy dysk twardy


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer pracuje pod wysłużonym Windows XP ale chcę przejść na Windows 7

W komputerze są dwa twarde dyski:

1) Samsung SP0812N 80GB (podzielony na dwie partycje: systemowa i dokumenty)

2) Seagate ST3120026A 120GB (podzielony na dwie partycje)

Oba dyski na złącze ATA-100

Moja płyta główna to ASUS P5P800 SE

Pod tę płytę chciałbym nabyć nowy dysk twardy, dobry lecz nie za przegiętą cenę.

Dysk taki aby oprócz systemu Windows 7 było miejsce na inne programy, filmy itp.

Nie jestem graczem więc gry mnie nie interesują.

Jaki polecacie fajny dysk ?

Czy nowy dysk może działać razem z dwoma podanymi wyżej ?

Chodzi o to czy jest możliwość aby w razie potrzeby wystartować system Windows XP z Samsunga ?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma potrzeby inwestować w duży dysk dlatego możesz śmiało zakupić dysk o pojemności 250GB firmy Western Digital WD2500AAKX z interfejsem SATA. Płyta posiada wbudowany kontroler więc nie będzie problemu z jego  podłączeniem. Nowy dysk może jak najbardziej działać ze starymi, jak również będzie możliwość startu systemu ze starszego dysku na którym zainstalowany jest również Windows XP.

Odnośnik do komentarza

Wolałbym jakiś dysk o pojemności 500GB ponieważ mam sporo obszernych plików pdf oraz projektów w CAD, które zajmują sporo miejsca.

Dodatkowo też filmy w HD więc 500GB będzie optymalny. Ktoś mi proponował Samsunga F3, czy to dobry dysk, czy są inne dobre o takiej

pojemności ? 

http://sklep.benchmark.pl/product/182668/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_SpinPoint_F3_500_GB_16MB_Serial_ATA_III_.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...