Skocz do zawartości

Alternatywy dla polecenia findstr | Wyszukiwarki tekstu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

FART

Strona domowa
Strona na sourceforge

Platforma: 32-bit MS Windows 95/98/NT/2000/XP, Vista ? | Linux/BSD/UNIX-like
Licencja: GNU General Public License (GPL)FART to mała aplikacja, która pozwala znaleść i zamienić tekst w pliku, lub zamienić nazwę pliku na inną, zastąpić w pliki binarne.

W przykładzie, jak zamienić wybrany tekst w grupie plików .txt z przeszukaniem plików w podkatalogach znajdujących się w głównym katalogu ze statystyką ilośći zamienionych wyrazów. W głównym katalogu tekst również zostanie zamieniony.

fartcmd.jpg

-c -liczy sumy, podaje jednostkowy przy każdym pliku.
-r - przeszukuje podfoldery znajdujące się w aktualnym katalogu.

W przykładzie, jak zamienić nazwę plików .txt znajdujących się w głównym katalogu i w jego podkatalogach.

fart1f.jpg

-f - przełącznik szuka pliku o podanej nazwie, a następnie będzie próbował zastąpić jego nazwę.

 

Odnośnik do komentarza

 

Grep for Windows

Strona domowa

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/2008
Licencja: GNU General Public LicenseNarzędzie na pewno bardzo dobrze znane użytkownikom Linuxa. Grep jest bardzo rozbudowanym programem, służącym do szukania danych fraz w plikach tekstowych. W paczce znajdują się jeszcze egrep, fgrep oraz dokumentacja. Spis poleceń na stronie znajduje się tu. Jest to projekt rozwojowy. Wymaga instalacji.

Zobacz również propozycje okienkowe:

AstroGrep obsługuje między innymi wyrażenia regularne, posiada opcje drukowania, przechowuje ostatnio używane ścieżki. Posiada dość ładny interfejs.

 

Odnośnik do komentarza

 

Faind & Integra

Strona domowa
Pobieranie na Sourceforge

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: GNU Library or Lesser General Public License (LGPL)Faind - Jest to narzędzie z linii wiersza poleceń służące do wyszukiwania tekstu. Potrafi przeszukiwać archiwa, pozwala na wyszukiwanie pełnotekstowe, pozwala wyszukiwać poprzez użycie wyrażeń regularnych, dopasowywać wzorce. Pozwala na wyszukiwanie w sieciach intranet. To tylko część właściwości, jakie posiada to narzędzie.

Integra - Głównym stosowaniem Integry jest znalezienie dokumentów przez słowa kluczowe oraz posiada Desktop Search, który ma być łatwo wykorzystany przez zwykłych ludzi. Pozwala na wyszukiwanie komputerów osobistych, sieci lokalnej (udostępnionych zasobów) oraz zasobów internetowych (HTTP i FTP sites) z prostym interfejsem.

Przyznam się szczerze, że sam jeszcze nie dokońca poznałem możliwości programu, jest naprawdę potężny. To profesjonalne oprogramowanie, które wymaga poświęcenia kilku godzin dobrej pracy, by porządnie się nim obsługiwać, ale warto.

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...