Skocz do zawartości

Wideoporadnik - usuwanie blokady policji Urausy


Rekomendowane odpowiedzi

 

Opis: W tym poradniku chciałbym pokazać sposób na usunięcie znanej fałszywej blokady policji. Co prawda na YouTube został już umieszczony tutorial o tej infekcji, jednak autor zaleca skorzystanie z programu ComboFix. Niestety, służy on do usuwania ciężkich infekcji, a nie takich jak ta. Może usunąć zupełnie nieszkodliwe pliki, a także pogorszyć sytuację. Natomiast ja chciałbym przedstawić szybki i bezpieczny sposób na usunięcie tej blokady.

 

Ostatnio bardzo popularną infekcją wyświetlającą blokadę policji, jest Urausy (wg działu pomocy doraźnej). W przeciwieństwie do Weelsof wyświetla nieco inny tekst, pokazuje logo aktualnie zainstalowanego antywirusa oraz nie działają na nią kody wygenerowane generatorem. Jednak nie jest trudna do usunięcia.

 

Aby usunąć należy ściągnąć dowolną płytę Live CD, może być to dowolna dystrybucja Linuksa, czy też skaner Live CD. Obraz należy nagrać na płytę CD dowolnym programem, np. ImgBurn, Ashampoo, Nero a potem uruchomić z niej komputer. Trzeba znaleźć w BIOS-ie funkcję nazwaną Boot Sequence / Menu lub coś w tym stylu. Zależy to od typu BIOS-u. Pokażę jak usunąć blokadę na przykładzie płyty PC Tools AOSS. Pełna lista płyt na forum:

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...