Skocz do zawartości

Przywracanie XP z recovery partition


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nienajmlodszy PC z WinXP + SP2 versja E-System 32-bit. /Co to jest E-System, nie wiem do tej pory/

Home Edition. Z uplywem czasu System tak sie zwolnil ze czyszczenie + defragmentacja + konfig uslug i autostartu na niewiele sie zdaly.

Zapodalem komende diskmgmt.msc i pokazalo mi cos takiego: /Niestety pliki zzutu aktywnego okna byl za duzy na dopuszczalne limity zalacznikow 5,52 KB akceptowane jako zalaczniki na tym forum - przy okazji: jak najprosciej i najskuteczniej zmniejszac rozmiary plikow zeby nie przekraczaly tych magicznych 5,52 KB??/

Nie moge zalaczyc to opisze - Dysk "0" jest podzielony na:

 a/ - primary partition = Recovery Partition 4.30 GB FAT32, EISA Configuration

 b/ - primary partition = Partition "C" 70.22 GB NTFS.

 

Teraz moje pytania:

1 - jakie znaczenie maja rozne typy plikow i co z tym zrobic?

2 - jak optymalnie przywrocic OS z Recovery Partition?

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam entuzjastow.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to ustaw za pomocą gparted jako aktywną partycję recovery i stanie się swiatłość. Uruchomisz po restarcie instalacje windy z tej partycji.

 

Masz tu temacik i nie ma znaczenia że w nim chodzi o lapka acera > ciebie dotyczy tylko ustawienie flagi aktywna dla swojej recovery

 

https://www.fixitpc.pl/topic/2801-niedzialajace-acer-erecovery-po-czyszczeniu-mbr/page-2?hl=browarek&do=findComment&comment=21550

Odnośnik do komentarza

Staram sie poczytac o partycji EISA, ale na razie znalazlem tylko tyle:

"Partycja EISA - niektórzy producenci ładują na nią cos w rodzaju "Ghosta" zawiera system i sterowniki... Przywracanie systemu z partycji EISA odpala się (najczęściej) przez przytrzymanie klawisza F10 w trakcie wczytywania BIOS'u..."

 

Jak z tego przywrocic system?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...