Skocz do zawartości

Nie można odznaczyć opcji "Tylko do odczytu" w folderach Windows 7


migrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Mam problem odnośnie folderów w Windows 7. Otóż chcę odznaczyć opcję "Tylko do odczytu" w folderze. Po kliknięciu PPM na folder i wejściu we właściwości, odznaczam tą opcje i klikam "zastosuj" a następnie wyskakuję okno "czy chcę zastosować to dla wszystkich podfolderów i plików" i klikam ok. Następnie gdy jeszcze raz wejdę we właściwości folderu opcja "Tylko do odczytu" jest dalej zaznaczona i nie da się jej dezaktywować. Działa to tak dla wszystkich folderów. Dam też zdjęcie jak wygląda "zaznaczenie tej opcji" ponieważ nie jest to zwykły ptaszek a kwadrat 


 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Migrad.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zamiast w zakładce "Ogólne" odznaczać tylko do odczytu przejdź do zakładki "Udostępnianie", następnie "Udostępnij" tam możesz wybrać kto ma dostęp do tego foldera.

Z listy wybierz każdy (lub w zależności komu chcesz udostępnić) , teraz kliknij na każdy w dolnym oknie a pokaże się menu jakie uprawnienia dostanie ten folder w tym przypadku wybierasz Odczyt/zapis, następnie na Udostępnij i na Gotowe.

 

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to napisałem  :)

Odnośnik do komentarza

Po części jest to bug. Kwadracik w checkboxie oznacza że zastosowane są częściowe atrybuty - nie dotyczą wszystkich kont, w tym wypadku chodzi o konto systemowe dla którego nie da się ściągnąć tych atrybutów sposobem którym próbujesz. Programy pomimo rzekomego dostępu mają problem bo atrybut "do odczytu" tak czy siak jest. Trzeba go ściągnąć w ten sposób: Wiersz polecenia jako admin :

attrib -r dysk:\ścieżka\nazwa folderu

[Enter]

kolejna komenda ściągnie również atrybut "systemowy" :

attrib -r -s dysk:\ścieżka\nazwa folderu

[Enter]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...