Skocz do zawartości

Bardzo długi czas uruchomienia Windows


AdWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu występują bardzo często bardzo długie czasy ładowania systemu - do 5 min. Próbowałem samodzielnie z wyłączaniem niektórych usług ale nie przynosi to żadnych efektów.

 

Najczęściej przestój następuje na ekranie witamy lub bezpośrednio po nima na czarnym ekranie - słychać że dysk przestał ładować dane a dopiero po dłuższej chwili następuje dalsze ładowanie.

 

Dołączam plik z WPT

http://speedy.sh/MRyVA/xperf.rar

 

Błagam ekspertów o pomoc.

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie obrazki smart są widoczne na forum.

Wrzucam na :

http://speedy.sh/wMtzm/Capture.jpg

http://speedy.sh/4HPuf/Capture-2.jpg

 

Na razie system uruchamia się super. Choć tamte poprzednie też występują 50/50 uruchomień. Jak zacznie się wolno uruchamiać to kilka następnych uruchomień pod rząd również jest wolnych.

Robiłem jeszcze w między czasie skandiska z funkcją naprawy.

Odnośnik do komentarza
U mnie obrazki smart są widoczne na forum.

 

No cóż ja ich nie widze.

 

Choć tamte poprzednie też występują 50/50 uruchomień.

Robiłem jeszcze w między czasie skandiska z funkcją naprawy.

 

Jakie były wyniki? Naprawiał coś? Z dyskami jest moim zdaniem spoko. Ale poczekać możesz na opinie innych.

 

Masz dużo programów w autostarcie. Zbędne i kompletnie niepotrzebne. Zobacz

 

O4:64bit: - HKLM..\Run: [HotKeysCmds] C:\Windows\SysNative\hkcmd.exe (Intel Corporation)

O4:64bit: - HKLM..\Run: [igfxTray] C:\Windows\SysNative\igfxtray.exe (Intel Corporation)

O4:64bit: - HKLM..\Run: [Persistence] C:\Windows\SysNative\igfxpers.exe (Intel Corporation)

O4:64bit: - HKLM..\Run: [WheelMouse] C:\Program Files\Mouse\Amoumain.exe ()

O4:64bit: - HKLM..\Run: [XboxStat] C:\Program Files\Microsoft Xbox 360 Accessories\XboxStat.exe (Microsoft Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [HDAudDeck] C:\Program Files (x86)\VIA\VIAudioi\VDeck\VDeck.exe (VIA)

O4 - HKLM..\Run: [startCCC] C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe (Advanced Micro Devices, Inc.)

O4 - HKLM..\Run: [uSB3MON] C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver\Application\iusb3mon.exe (Intel Corporation)

 

Pobierz Autoruns > zakładka Logon i odznacz wskazane pozycje > restart

 

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902

Odnośnik do komentarza

Ok , powyłączałem i robię testy. Zastanawia mnie tylko jeden niepokojący wpis :

 

"HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Active Setup\Installed Components                2013-02-09 03:56

Internet Explorer            File not found: C:\Windows\system32\ie4uinit.exe   "

 

Czy normalne jest aby było "File not found" ?

Odnośnik do komentarza

Niestety - po wyłączeniu "O4 - HKLM..\Run: [HDAudDeck] C:\Program Files (x86)\VIA\VIAudioi\VDeck\VDeck.exe (VIA)" straciłem panel sterowania kartą dźwiękowa.

 

Czy wyłączenie "O4 - HKLM..\Run: [uSB3MON] C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver\Application\iusb3mon.exe (Intel Corporation)" nie wpłynie negatywnie na obsługę dysków USB 3.0

Odnośnik do komentarza

Niestety - po wyłączeniu "O4 - HKLM..\Run: [HDAudDeck] C:\Program Files (x86)\VIA\VIAudioi\VDeck\VDeck.exe (VIA)" straciłem panel sterowania kartą dźwiękowa.

 

Mozesz zaznaczyć z powrotem skoro tak ci zależy > restart Panel audio powinien byc pod PPM i w panelu sterowania.

 

Czy wyłączenie "O4 - HKLM..\Run: [uSB3MON] C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver\Application\iusb3mon.exe (Intel Corporation)" nie wpłynie negatywnie na obsługę dysków USB 3.0

 

Zostaw ten wpis.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...