Skocz do zawartości

Pomoc w doborze obudowy


GregorGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem wiem jest masa tematów na wszelakich forach dotycząca obudów, mam jednak kilka pytań do konkretnych obudów na które nie znalazłem odpowiedzi, nie ukrywam że też bym chciał przeczytać jakieś opinie. Przede wszystkim robię wielki ukłon w stronę użytkowników którzy wymienione przeze mnie niżej obudowy być może przypadkiem posiadają. Zacznę od tego że wymieniając boxowy cooler nie przewidziałem tego że może mi on się nie zmieścić w starej skrzynce. Od 2 miesięcy stoi u mnie obudowa z idealnym wentylowaniem bo bez bocznej ścianki jednak walory estetyczne zmuszają mnie do wyłożenia funduszy aby ten stan rzeczy zmienić .

 

Na początku chce zaznaczyć że fundusze jakie posiadam nie pozwalają mi na zakup idealnej obudowy o ile taka w ogóle istnieje, ograniczyłem się do jakichś 250zł. Nie jestem przesadnie uczulony na szum wentylatorów więc w granicach zdrowego rozsądku coś tam może hałasować. No i musi tam wejść ZALMAN CNPS10X QUIET o wysokości 160 mm.

 

Przeglądając oferty sklepów internetowych chciałem przedstawić wam kilka propozycji w nadziej że moje wątpliwości rozwieją użytkownicy takich obudów bądź ci którzy wiedzą co w trawie piszczy. Nie oceniajcie może walorów wizualnych bo to zawsze rzecz gustu.Te obudowy jak dla mnie są do przyjęcia.

 

Pierwsza propozycja: Zalman Z7 Plus

zalmanz7plus.jpg

Na plus tej obudowy to dość duża szerokość 224 mm, nie martwiłbym się ze mój Zalman będzie z niej wystawał. Zamontowane są w niej 3 wentylatory, przód tył i bok, niestety tylko boczny ma kontroler obrotów więc trzeba by jakiś dokupić, ma tylko jeno miejsce na kolejny wentylator. Niestety zasilacz w niej jest zamontowany na górze (wielki minus) i największy problem to zakup tej obudowy. Cena w sklepach zaczyna się od około 210zł jednak nigdzie jej nie ma, znalazłem jedynie jeden sklep który sprzedaje ja za 249 zł a w dwóch innych jej cena zbliża się do prawie 300zł, to już lekka przesada.

 

Druga propozycja: Aerocool VX-9 PRO

aerocoolvx9pro.jpg

Dość szeroka obudowa 210 mm, czyli Zalman wchodzi. Zainstalowane są w niej 2 wentylatory bok i tył trzeba dokupić coś na front i jest ok, istnieje możliwość zainstalowania kolejnych wentylatorów na górę x 2 i na spód x 1, posiada wbudowany kontroler obrotów i tu mam pytanie bo nie mogę nigdzie doczytać czy ten kontroler reguluje każdym wentylatorem z osobna czy wszystkimi jednocześnie co dla mnie było by dużą wadą. Wszędzie piszą że ma możliwość podłączenia 3 wentylatorów, ale o sposobie regulacji nie ma słowa.

 

Kolejna propozycja z tej samej stajni Aerocool pgs rs-9

aerocoolpgsrs9.jpg

Martwią mnie jej wymiary szerokość tylko 200 mm. długość tylko 476 mm. W mojej starej obudowie jest tylko 180 mm szerokości ale nie posiada ona kanałów na układanie kabli zasilacza pod prawym panelem. Nie wiem jak w tej obudowie wygląda ta sprawa bo jeśli pod prawą ścianką jest sporo miejsca to może się okazać że wysokość collera na procesorze tez może być ograniczona, Zalman ma 160 mm wysokości i z mojej wystaje około 10 mm. Nie chciałbym kupić budy i znowu postawić ja bez lewej bocznej ścianki. Jej długość też nie zachwyca mam dość spora kartę GTX260, która ma niemal 300 mm, moja stara obudowa jest dłuższa od niej o około 4 mm, a karta wchodzi na styk i znowu obawa ile jest tam miejsca na kartę?? Wliczając że z przodu jeszcze trzeba wsadzić 3 x HDD może być problem. Poza tym obudowa dość przewiewna zamontowane 2 wentylatory i miejsce na dodatkowe po dwa na górę i na bok. Tu kontroler wentylatorów daje możliwość regulacji każdym wentylatorem osobno.

 

Kolejna propozycja: SilentiumPC Gladius 600

gladius600.jpg

Wymiarowo zbliżona do poprzedniej propozycji, stąd obawy o szerokość. Długość zbliżona do mojej starej jednak tu dyski montuje się poprzecznie. Tu małe pytanie po obejrzeniu zdjęć zamieszczonych w internecie mam wątpliwości co do takiego montażu, wentylator zamontowany z przodu obudowy ma utrudnione zadanie stoi za nim dość szczelna ścianka do montażu dysków otwory w niej są na tyle małe że sądzę że chłodzenie dysków jest powiedzmy mało wydajne, w ten sposób zyskuje się miejsce na karty graficzne ale co z tym chłodzeniem, na wielu forach zachwala się to obudowę, ale jak na moje oko przepływ powietrza z frontu jest utrudniony. No i w komplecie dostajemy tylko jeden wentylator z tyłu i możliwość dołożenia 2 x bok , 2 x góra, 1x front. Brak kontrolera obrotów.

 

Ostatnia propozycja CoolerMaster - CENTURION 590

coolermaster590.jpg

Wymiary to nie jest problem tej obudowy, W zestawie 2 wentylatory przód i tył możliwość instalowania kolejnych 5 wentylatorów, brak kontrolera obrotów a poza tym nie mam większych zastrzeżeń.

 

Podsumowując, gdyby zasilacz leżał na dole w Zalmanie brałbym ją o ile nie było by problemów z jej kupnem, gdyby nie wymiary wziąłbym Aerocool pgs rs-9, co do Aerocool VX-9 PRO nie wiem jak jest rozwiązane sterowanie jednoczesne czy oddzielne dla każdego wentyla jak osobne to ja biorę, w Gladiusie martwi mnie ściana za przednim wentylatorem wydaje mi się że to nie jest dobre rozwiązanie no i brak kontrolera, w ostatniej pozycji także brak mi kontrolera. Wiem że te kontrolery są może marne ale zawsze to coś.macie jakieś doświadczenia z tymi obudowami, ktoś może mi podać konkretne wymiary wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do samego rozwiązanie z zasilaczem u dołu wydaje mi się ono fajne o ile obudowa stoi na biurku. Jeżeli natomiast obudowa stoi na podłodze nie wiem czy takie rozwiązanie nie będzie powodować większego zakurzenia się zasilacza. Osobiście z tych obudów wybrałbym Gladiusa między innymi dlatego że ma złącze E-Sata na przodzie i dyski montowane z boku (zakładając że stoi na biurku). Jak na podłodze to chyba Zalman. Mogę jeszcze zasugerować obudowę Thermaltake V3 http://www.thermaltake.com/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00001577&id=C_00001579&name=V3+Black+Edition+&ov=&ovid=&parent_cp= . Kosztuje 190 zł w Komputroniku, nie ma co prawda E-Sata ale ma miejsce na dysk 2.5 a miejsce na dysk SSD może się przydać.

Odnośnik do komentarza

Może takie coś: http://allegro.pl/ha...1232228637.html kiedyś czytałem reckę o tej obudowie, pamiętam że miała bdb stosunek jakości do ceny. Zalman jest raczej w ogóle nie dostępny na dzień dzisiejszy. Lub któraś z tych http://www.proline.p...owane=&=Poka%BF

szkoda że ta jest niedostępna: http://www.enermax.pl/luxuray. Co do wentyli, to ja te zawsze wolę dokupić osobno.

Na koniec kultowa obudowa, która nigdy nie zawodzi, nieco droższa od założonego budżetu ale jest to obiekt pożądania wart swojej ceny: (tu jest dostępna) http://www.pcprojekt..._Three_Hundred/ a tu jest opis: http://www.cooling.p...ukt,536534.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że założyłem temat i nie pojawiłem się. Czekałem kilka dni na odpowiedź i nie było więc potem już sobie darowałem. w Tej chwili mam już zakupioną obudowę, wybór padł na Gladiusa ale jako że miałem małe obawy o długość karty graficznej to wziąłem wersję SilentiumPC Gladius 800 Pure Black która ma wyjmowany koszyk na dodatkowe dyski a wtedy robi się miejsce na prawdziwe graficzne potwory. Do tego dokupiłem po przypływie gotówki kontroler Scythe Kaze Master Pro. Obudowa spełniła wszystkie moje oczekiwania a do tego naprawdę wygląda świetnie, na zdjęciach aż taka miła dla oka nie była. Panel USB Audio przeniosłem nieco wyżej i teraz że tak powiem całość wygląda kozacko :D. Dzięki za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...