Skocz do zawartości

Rozłączanie Wi-Fi po zmianie położenia laptopa


ss9227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem z laptopem jest taki, że często rozłącza mi się sieć Wi-Fi. Wystarczy, że poruszę laptopem, czasem nawet wystarczy go lekko przesunąć na biurku, albo przechylić na kolanach. Wi-Fi się na chwilę rozłącza, w zasobniku jest ikona przekreślonej skali - tak samo, jakbym tą kartę ręcznie wyłączył. To nie dzieje się z każdą zmianą położenia, tylko czasem. Z tego tytułu laptop był już serwisowany przez Toshibę - wymienili kartę Wi-Fi - po jakichś dwóch tygodniach od powrotu z serwisu problem znowu się powtarza :/ Nie wiem co robić z tym już...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Akurat mam drugi laptop właśnie z kartą USB Wi-Fi i na nim nie ma żadnych problemów, a jest to już leciwy sprzęt. Serwis twierdzi, że laptop jest naprawiony prawidłowo. Zmieniłem kanał transmisji na routerze i problem przestał póki co występować, chociaż nie wiem jaki to może mieć wpływ i obawiam się, że powróci.

Odnośnik do komentarza

Niestety, problem się powtarza... Serwis twierdzi, że winą jest oprogramowanie, powinienem zainstalować system z płyty recovery. Takiej płyty nie mam, a żeby ją dostać, muszę zapłacić. Na czystym Windows 7 x64 ten problem również występuje. Naprawdę wątpię, że jest to wina oprogramowania, że Wi-Fi się rozłącza od zmiany położenia laptopa... 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze ten USB WiFi sprawdzić miałeś na laptopie na którym występuje problem.

Po drugie mało informacji, kula kryształowa skradziona więc ciężko coś wywróżyć.

Tak na poważne to pobierz HWiNFO64 i uruchom, następnie w głównym oknie kliknij na "Save report" zapisz w formacie HTML lub MHTML i zalinkuj gdzieś do pobrania.

Odnośnik do komentarza

Sterownik był aktualizowany stąd i jest najnowszy. Używając laptopa ciągle go przemieszczam. Ten problem nie dzieje się zawsze, czasem mogę i potrząsać delikatnie i obracać i jest dobrze. W każdym razie nigdy nie wystąpił sam z siebie, jeśli już się pojawia, zawsze przy jakimś poruszaniu komputerem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przez cały czas, gdy tutaj nie zaglądałem - sprawdzałem działanie Wi-Fi na USB - bezproblemowo. Sieć nie rozłączyła mi się ani razu. Nie chcę jednak używać na stałe karty USB - chcę mieć sprawną kartę wbudowaną. Serwis nie zechce mi przyjąć laptopa po raz kolejny - uważają, że problem naprawi instalacja z nośnika odzyskiwania. Jednak musiałbym najpierw ten nośnik kupić, a on kosztuje około 150 zł - a nie mam gwarancji, że to pomoże :/

 

@Aux, czemu podałeś taką stronę do pobierania sterownika Middle East Africa? Tam nie ma nawet odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...