Skocz do zawartości

PC się wiesza


reko44

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 6-letniego kompa, mój problem polega na tym, że po starcie systemu PC chodzi 40-60minut, po tym czasie się po prostu zawiesza, że pozostaje tylko reset. Jednak, gdy nacisnę przycisk resetu od razu, to monitor nie reaguje (słychać, że komputer pracuje, ale obrazu nie ma). Dopiero po odczekaniu ok. 15 minut można ponownie uruchomić komputer, jednak ten proces się cały czas powtarza (znowu po 40-60 minutach zawiecha).

Dodam, że przed tym problemem po starcie systemu dało się usłyszeć 5 krótkich dźwięków ("beep codes"), wyczytałem, że 5 sygnałów to błąd z procesorem.

Brak obrazu to raczej nie wina karty graficznej, gdyż była wymieniana jakieś 5-6 miesięcy temu.

 

Czy to wygląda na winę procesora ?

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na 99% elektrolity na płycie do wymiany, pasują objawy i okres użytkowania komputera (6 lat).

Możesz obejrzeć płytę pod kątem "wybrzuszonych" kondensatorów (choć brak takowych nie oznacza, że nie są wyschnięte a co za tym idzie winne problemom).

W takim przypadku należy wymienić wadliwe elementy jak najszybciej gdyż użytkowanie takiego komputera może skutkować uszkodzeniem innych podzespołów.

Jeżeli wchodzi w grę samodzielna wymiana należy pamiętać, że są to kondensatory niskoimpedancyjne (a nie pierwsze lepsze elektrolity) dodatkowo o podwyższonej tolerancji temperaturowej (105 zamiast standardowych 85).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...