Skocz do zawartości

Zwalnianie Systemu podczas kopiowania na dysk z DVD


Chrystiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem

Wkładam do laptopa obojętną płytę CD/DVD i gdy chcę coś z niej zainstalować lub skopiować to strasznie długo to trwa...

jeśli przesuwam myszkę podczas kopiowania to nie chodzi płynnie tylko znika i pojawia się troszke dalej...

Również jeśli puszcze muzykę z dowolnego odtwarzacza na kompie muzyka po prostu chodzi w zwolnionym tempie i od czasu do czasu gra normalnie...

 

Albo jeśli się wchodzi w folder to jest w Windowsie taki charakterystyczny `klik` a u mnie również jest ten dźwięk ale strasznie tak jakby potrojony klik po prostu

 

ogólnie cały windows chodzi wolno podczas instalacji z płyty bądź kopiowania...

 

Tutaj trochę danych o laptopie to jest Toshiba A200

Link do danych

 

Również nie posiadam jakiegoś sterownika jeśli ta informacja też ważna...

beztytuuqnt.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tą strone to ja od początku znam kiedy instalowałem przecież Windowsa to ją miałem i ściągałem wszystkie stery z niej... W sumie przecież wszystkie ważne sterowniki powinienem mieć zainstalowane... i niby skąd mam wiedzieć od czego to sterownik ? tam jest masa sterowników niektóre nie wiem nawet do czego służą a jeszcze inne mi są nie potrzebne... jak usuwam te nieznane urządzenie to i tak się ono pojawia po restarcie.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zidentyfikować to nieznane urządzenie wg poniższej metody (post #14):

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1696-sterowniki-mx7120-gateway/page__p__12617#entry12617

 

Dyski i napęd CD/DVD jest widoczny w menedżerze urządzeń - bo coś niedowidzę? Być może powinieneś sprawdzić połączenie napędu (także dysku) - tj. wypiąć, przeczyścić styki...

Odnośnik do komentarza

Dyski i napęd CD/DVD jest widoczny w menedżerze urządzeń - bo coś niedowidzę?

Będą w dalszych pozycjach. Kolega pokazał nam MU tylko do 'M'

 

Wkładam do laptopa obojętną płytę CD/DVD i gdy chcę coś z niej zainstalować lub skopiować to strasznie długo to trwa...

Jeżeli chodzi o główny problem, to ja bym sprawdził na jakim transferze pracuje.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/page__st__20__p__180entry180

 

Btw. Czy kiedykolwiek była czyszczona optyka w napędzie?

Odnośnik do komentarza

Dalsza część

aaaasx.jpg

Program Unknown Device Identifier 7.00 nic nie wykrył

Ten device Doctor wykrył nowsze sterowniki

Link

 

Tak ustawione

bbbwg.jpg

 

cccccig.jpg

 

z tym ID urządzenia szukaniem to po szkole...

 

optyka ? nie była nigdy czyszczona nawet nie wiem czym miałbym to czyścić :) Kiedyś posiadałem płytę czyszczącą ale się zgubiła...

 

wypiąć przeczyścić styki ? To laptop ja nigdy laptopa nie rozbierałem...

 

Oczywiście to Windows XP z wyglądem 98 jak coś.

Odnośnik do komentarza

Na drugim obrazku z tytułem okienka Właściwości: Podstawowy kanał IDE widać Bieżący tryb transferu: Tryb PIO.

Nie jestem pewien do czego to się odnosi w laptopach, ale może na początek usuń w menedżerze urządzeń ten kanał (tzn. podstawowy) i zrestartuj komputer. On powinien się odbudować. Sprawdź czy tryb transferu "wróci" do DMA. Co nieco o tym znajdziesz w temacie, który zalinkował Tyrol.

 

Aaa... może by tak do serwisu do przeczyszczenia? ;) Raz na jakiś czas nie zaszkodzi.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

To co powiedziałeś żebym usunął kanał to zrozumiałem że odinstalował więc odinstalowałem, reset kompa i pytał o sterowniki do kanału IDE wykrył jakieś i zainstalował i działa już :D nic się nie ścina wielkie dzięki :D z tym czyszczeniem to nie wiem... w grach mam 100% użycie procesora więc może jakiś kurz tam jest... wolałbym sam go rozkręcić i przeczyścić w necie są poradniki jakieś na temat rozkręcania... W sumie to nie wiem czemu jak kupiłem laptopa to wszystko było w porządku mniejsze użycie procka i 100fspów w grze a teraz... 100% procek i od 30 do 6 fpsów -.- Grafika zintegrowana no ale bez kitu... Te karty zintegrowane się tak zużywają czy co -.- że spada im wydajność ja nie wiem... Nawet w ustawieniach Intel`a tam jak się ustawi obojętną opcję to i tak żadnej różnicy nie widać. No ale dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Generalnie możesz przejrzeć cały temat, który zalinkował Tyrol on dotyczy optymalizacji windows. Tak to już jest, że czysta instalacja działa sprawniej a w miarę instalowania programów, poprawek itd. itp. wydajność systemu spada. Swoje cegiełki potrafią dołożyć programy antywirusowe czy firewall. Z tym 100% obciążeniem procka to zerknij czy czasem nie podpada to pod Explorer.exe 100% CPU - pliki AVI + kodeki ze wspomnianego poradnika. Ewentualnie przeskanuj kompa jakimś bootowalnym narzędziem AV.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/

 

Wyczyścić lapka jak najbardziej powinieneś. Chociażby przedmuchaj sprężonym powietrzem (w sprayu) kanały wentylacyjne i wentylatorek wewnątrz lapka. Oczywiście przy wyłączonym zasilaniu i wyjętej baterii. Jeśli dasz radę to wentylatorek najlepiej zablokować np. ołówkiem, żeby przez przypadek nie zadziałał jak dynamo... Jakieś większej operacji na Twoim miejscu raczej bym nie ryzykował tylko zdał się na serwis, ale to Twój wybór. :)

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

No normalnie to mam z 16 % procka a w grze od razu 100%... spadek do 6 fpsów a pamięci ram używa tylko 500 mb -.- a jest 2 GB... a podobno ta karta używa do 700 coś mega... najlepiej by było jakby bardziej ram obciążała niż procesor :P No z tym expoler.exe to niestety nie to :) No to może i racja że lepiej go nie rozkręcać... a odkurzaczem nie lepiej ? by wciągnał kurz a nie dmuchał w środku gdzieś tam w dalej... No ok przeskanuje jakimś antywirem z płyty ale wątpie żeby to coś dało... defragmentacja dysków też nic nie dała raczej... w tle żaden antywir ani firewall mi nie chodzi :)

Odnośnik do komentarza

Śmiem wątpić, że odkurzacz będzie skuteczniejszy. :)

 

W kwestii optymalizacji usług i zabezpieczeń zerknij też na poniższe artykuły.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/43-archiwalny-services-uslugi-w-xp/

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/49-archiwalny-zabezpieczenia-robaczywe-ataki-poslaniec/

Aktualizacja sterowników i oprogramowania to raczej też podstawa.

 

Skoro część rzeczy wykonałeś to może zacznij od wizyty w dziale pomocy doraźnej wg obowiązujących tam reguł i wymaganych logów. Będziesz wiedział na czym stoisz. Jeśli nie będzie infekcji temat pewnikiem zostanie przeniesiony do innego działu.

Odnośnik do komentarza

Nie używam takich programów, więc trudno mi cokolwiek doradzić. Zawsze też możesz spróbować automatycznej aktualizacji z poziomu menedżera urządzeń (PPM na wybranej pozycji > Aktualizuj...) - chociaż nie zawsze są tam nowsze stery. Z reguły szukam ich na stronce producenta sprzętu (w Twoim przypadku link podał Ci Belfegor). W przypadku sterowników chipsetu czasem trzeba/można ich poszukać na stronce konkretnego producenta (np. Intel, VIA). Do identyfikacji sprzętu możesz użyć wspomnianej wcześniej metody, lub takich programów jak chociażby Everest Ultimate, bądź = https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__796

 

W poniższym temacie padły jakieś propozycje. A za jakiś czas pewno pojawi się coś w dziale FREE - Legalne darmowe aplikacje.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1696-sterowniki-mx7120-gateway/page__view__findpost__p__12618

 

BTW

Ten screen ze specyfikacją lapka to jest z Everest Home? Bo coś ma problemy z identyfikacją chipsetu.

A200 to z serii Satellite, bom nieobeznany? :)

Odnośnik do komentarza

Tak to screen z programu Everest Home ale nie pełny te najważniejsze informacje skopiowałem :) a no zgadzam się że ma problemy z identyfikacja chipsetu. tak to Toshiba A200 z serii Satellite PSAE3E :P Z tym aktualizowaniem przez menadżera zadań to lipa... on nie aktualizuje sterów mi przez neta tylko pewnie jakbym miał stery na dysku albo na płycie nowsze to dopiero by je znalazł i zainstalował... a tą stronę co podał Belfegor to tam często nie aktualizują tych sterowników na nowsze... te z Intela to ja wszystkie instalowałem chyba są najnowsze raczej mi chodziło o te co znalazł program Mój link ale też jakoś tym programom nie ufam... Raz już miałem jedną akcje z programem driver checker który znalazł nowszy sterownik do karty graficznej a potem się okazało że więcej szkód zrobił niż poprawek ^^ obraz to był 8 bitowy :D

Odnośnik do komentarza

Na stronie Toshiby sterownik Display Driver:

Data modyfikacji 17/10/07 wersja 6.14.10.4833

Na Intela stronie:

Data modyfikacji 01/23/2010 wersja 6.14.10.5218

 

Moim zdaniem powinni aktualizować te w których wyszyły nowe wersje :) no ale nieważne :) to już temat można zamknąć Dziękuje Bardzo za pomoc :D Laptop wyleczony aż własnym oczom nie wierzę :P Serdeczne dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Tak to screen z programu Everest Home ale nie pełny te najważniejsze informacje skopiowałem :) a no zgadzam się że ma problemy z identyfikacja chipsetu.

Ta wersja nie jest już wspierana (od 2005 r.), więc mnie to specjalnie nie dziwi. ;)

 

Moim zdaniem powinni aktualizować te w których wyszyły nowe wersje :)

Ale to raczej działa tak, że jeśli produkt jest wycofany ze sprzedaży to nie jest już wspierany = stąd brak aktualizacji sterowników = wtedy zostajesz zdany na łaskę producenta chipsetu. Sterowniki chipsetu zwykle zawierają stery kontrolera IDE, RAID (SATA), USB, zintegrowanej karty grafiki o ile jest na pokładzie, zintegrowanej karty sieciowej. Rzadko audio czy modemu. Jeśli pobierałeś stery ze stronki Intela to pewnikiem pisało co zawierają... Te co widać na załączonym przez Ciebie obrazku częściowo podpadają pod stery chipsetu. Takie jak audio czy modem (o ile używasz) możesz spróbować zainstalować. Myszki bym nie próbował. Microsoft AC Adapter raczej możesz zainstalować.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa939788(WinEmbedded.5).aspx

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...