Skocz do zawartości

błąd 0x8024D007 przy windows update online (IE 6.0, SP2)


kilerOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazłem opis na stronie:

http://www.techsupportforum.com/microsoft-support/windows-xp-support/260169-solved-windows-update-error-number-0x8024d007.html

 

Wykonałem wskazane kroki, jednak z efektem takim, że strona windowsupdate.ms.com wykazuje błąd jw.

 

dodatkowo po drodze zuważyłem dwa fakty.

 

brak WUPS2.DLL w katalogu %windir%/system32. Znalazłem w innym katalogu i przekopiowałem.

Polecenie: net start WuAuServ nie może zostać wykonane z powodu braku WuAuServ. W katalogu istnieje odpowiedni DLL i EXE.

 

 

Nie jestem pewien jak działa mechanizm updatu MS i z jakich plików, usług i wpisów w rejestrze korzysta, więc proszę o wskazówki.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam, kilerOS.

 

Poniżej opis, z którego probowałem skorzystać naprawiając problem jak w temacie.

 

How to Repair the Windows Update Files.

 

1. Go Start > Run.

2. In the box type REGSVR32 WUAPI.DLL > Enter.

3. A message saying, "DllRegisterServer in WUAPI.DLL succeeded" will appear > OK.

4. Now it is necessary to repeat these steps for each of the following files commands:

Hit Enter after each line

 

REGSVR32 WUAUENG.DLL

REGSVR32 WUAUENG1.DLL

REGSVR32 ATL.DLL

REGSVR32 WUCLTUI.DLL

REGSVR32 WUPS.DLL

REGSVR32 WUPS2.DLL

REGSVR32 WUWEB.DLL

 

Once finished; since the temporary folder of Windows Update may be corrupted, please carry out the following steps to rename the folder:

 

1. Go Start > Run > in the box type cmd > Enter.

 

Type the following command in the open panel.

 

net stop WuAuServ

 

(Please Note: the computer may need to be rebooted before the net stop command will work.)

 

2. Go Start > Run > type in the box %windir% > Enter.

3. In the opened folder, rename the folder ( by Right clicking) SoftwareDistribution to Sdold.

4. Go Start > Run > type in cmd > Enter. In the open command pane, please type:

 

net start WuAuServ

 

Once that’s done, Go Start > All Programs > Windows Updates and see if it will allow the downloading/installation of Windows Updates.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tytułu tematu wynika że jedziesz na SP2. Prponuje sciagnać SP3 KLIK, i zaktualizować IE8.

Od kilku miesiecy Microsoft nie wspiera XP z SP2

 

Nie jestem pewien jak działa mechanizm updatu MS i z jakich plików, usług i wpisów w rejestrze korzysta, więc proszę o wskazówki.

 

Aktualizacje automatyczne: stan uruchomiono tryb auto

Usługa inteligentnego transferu w tle: stan uruchomiono, tryb ręczny

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...