Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami do karty graficznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Windows Xp w wersji 32 bit oraz karty graficzne ATI Radeon Hd4800. Od jakiegoś tygodnia dzieją sie następujące objawy:

- chwilowe znikanie tekstur w grach(czarne tło)

-szare kropki w równych odstepach podczas oglądania filmów

 

Standardowo przyjąłem że sterownik grafy coś się knoci więc ciach, aktualizujemy go.Pierwszy problem pojawił się gdy najnowszy sterownik nie chciał znaleźć się z poziomu menedżer urządzeń/Właściwości sterownika/aktualizuj.Wyrzucało komunikat że nie znaleziono najnowszej wersji,Ide pomysłem że na nowo najlepiej wgrac więc odinstalowuję sterownik.Odinstalowuje się po czym wywala raporta że napotkał przy okazji trochę problemów, po czym następnie wyskakuje okienko ze zeby zaaktualizowac zmiany musi sie ponownie uruchomić

 

Uruchamia się ponownie pecek.Zauważam kolejne zmiany.Na samym początku przy uruchamianiu się peceta-Czarny ekran z logo energoszczędności pojawiają sie zielone kropki zdj1.

 

Zdj1-http://wstaw.org/w/1UJE/

 

następny ekran-kolejna niespodzianka=cały ekran zawalony dolarami

Zdj2-http://wstaw.org/w/1UJG/

 

Komputer się uruchamia.Wyskakuje komunikat.

zdj3-http://wstaw.org/w/1UJH/

 

 

Czyli odinstalowanie sterownika dało mi kilka błedów po czym pecek wrócił do starej wersji jaką miał od początku- 8.970.100.7000

2 PIERWSZE BŁEDY ze zdjęć już zostaja przy każdym uruchomieniu PC.

Przez neta ściagam program który ma za zadanie wyszukać odpowiedniego najnowszego drivera.Znalazł 13.1.+aktualizacja programu catalyst No to aktualizujemy.Uruchomienie ponowne PC.Te same błędy.Sam powrca do swojej wersji

 

Ręczne wklepanie 12.4 daje te same efekty.

 

Powrót do jakiegoś starszego sterownika niż 8.970.100.7000 się wykonuje, Pc przyjmuje i śmiga an starszych wersjach ale problemy z teksturami i tymi kropkami zarówno zielonymi jak i szarymi nadal występują.

 

Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zbyt mało miejsca na partycji systemowej - oczyszczanie dysku + usunięcie starych punktów przywracania.

Defragmentacja dysku np. Puran Defrag z opcją Boot.

Do wymiany bateria na płycie głównej.

Zbyt wysoka temperatura wewnątrz budy - czy jest jakiś wentyl wyciągowy?

Czy zasilacz jest jakiejś markowej firmy czy to bomba z opóźnionym zapłonem?

 

Wyłącz kompa. Odłącz zasilanie. Wymontuj kartę grafiki, przeczyść złącze, przedmuchaj slot i ponownie poprawnie zamontuj.

Jeżeli po tym fakcie w trakcie startu kompa POST nadal będą robaki to karta do sprawdzenia na innym kompie.

 

EDYTA

Jaka wersja SP jest w systemie?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...