Skocz do zawartości

Blokada (zamieranie) myszy po stanie wstrzymania (standby)


Rekomendowane odpowiedzi

Mój komputer to noname (2002 r.) z Windows XP Profesional SP3, płyta gł. Intel D850 MV ze zintegrowaną kartą graficzną,  CPU = Intel Pentium 4 (1,6 GHz), pamięć Rambus RIMM 768 MB, HDD = Seagate Barracuda 120 GB/7200 obr na min.

Występuje w nim systematycznie zjawisko blokady (zamieranie, freezing) myszy bezpośrednio po wyjściu ze stanu wstrzymania.

Przy czym po pewnym dłuższym czasie (ok. 30-40 min.; chociaż rzadko zdarza się, że szybciej) mysz się uruchamia, lecz też tylko na pewien niedługi czas (ok. 10-20 min.), po czym znów przypadkowo zamiera.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki nt. naprawienia tej wady.

 

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki za zainteresowanie.

Freezing obejmuje także klawiaturę. W ogóle, to zjawisko zamierania reakcji myszy-klawiatury jest trochę dziwne (jak na moją wiedzę), gdyż zarówno mysz jak i klawiatura systematycznie uruchamiają się na pewien czas w nieregularnych odstępach czasu, po czym znów zamierają na niedługi czas (nieprecyzyjnie określając - na max kilka/1-3/ minut), tak jak gdyby coś się musialo załadować do RAM-u. Czasy zamierania - uruchamiania się są dość zmienne, co sprawdziłem po dluższych obserwacjach od czasu wstawienia tego postu.

Czyli zarówno mysz jak i klawiatura działają z niedługimi przerwami, nigdy nie zamierają "na zawsze" w danej sesji Windows.

Może ma jakieś znaczenie fakt, że przy tej mojej niewielkiej pamięci RAM (768 MB) mam zainstalowane ok. 100 różnych aplikacji.

Odnośnik do komentarza

-Sterowniki aktualne? zwłaszcza płyty głównej i wideo? System łatki ma poinstalowane?

-Czy poza wstawaniem ze stanu wstrzymania są jakieś jeszcze problemy? (Typu freezingi przy innych czynnościach, resety nieoczekiwane, tracenie danych). 

-Warto sprawdzić Pamięć Ram, dobrze kombinujesz czy jej ilość jest wystarczająca. Pożycz od kogoś Ram do testów i dołóż drugą kość (masz DDR1, nie?). Przed Tym można sprawdzić czy w obecnej ilości RAMu nie posiadasz jakichś uszkodzeń/błędów za pomocą programu http://www.memtest.org/

Instalujesz livecd na płytkę i odpalasz z rozruchu.

-sprawdź dysk twardy programem http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html (pamiętaj by wszystkie opcje ustawione były na off, by danych nie potracić)Zrób screena (a raczej zdjęcie), jak skończy skanować. Podaj raport SMART z programu http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

-sprawdź temperatury programem np http://www.almico.com/speedfan.php p[o ok 30 minutach pracy komputera.

-Podaj Moc i Markę zasilacza, może być że daje niestabilne napięcia, z tąd tego typu problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...