Skocz do zawartości

Burzan2013

Użytkownicy
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Wielkie dzięki za zainteresowanie. Freezing obejmuje także klawiaturę. W ogóle, to zjawisko zamierania reakcji myszy-klawiatury jest trochę dziwne (jak na moją wiedzę), gdyż zarówno mysz jak i klawiatura systematycznie uruchamiają się na pewien czas w nieregularnych odstępach czasu, po czym znów zamierają na niedługi czas (nieprecyzyjnie określając - na max kilka/1-3/ minut), tak jak gdyby coś się musialo załadować do RAM-u. Czasy zamierania - uruchamiania się są dość zmienne, co sprawdziłem po dluższych obserwacjach od czasu wstawienia tego postu. Czyli zarówno mysz jak i klawiatura działają z niedługimi przerwami, nigdy nie zamierają "na zawsze" w danej sesji Windows. Może ma jakieś znaczenie fakt, że przy tej mojej niewielkiej pamięci RAM (768 MB) mam zainstalowane ok. 100 różnych aplikacji.
  2. Mój komputer to noname (2002 r.) z Windows XP Profesional SP3, płyta gł. Intel D850 MV ze zintegrowaną kartą graficzną, CPU = Intel Pentium 4 (1,6 GHz), pamięć Rambus RIMM 768 MB, HDD = Seagate Barracuda 120 GB/7200 obr na min. Występuje w nim systematycznie zjawisko blokady (zamieranie, freezing) myszy bezpośrednio po wyjściu ze stanu wstrzymania. Przy czym po pewnym dłuższym czasie (ok. 30-40 min.; chociaż rzadko zdarza się, że szybciej) mysz się uruchamia, lecz też tylko na pewien niedługi czas (ok. 10-20 min.), po czym znów przypadkowo zamiera. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki nt. naprawienia tej wady. Z góry bardzo dziękuję.
  3. Witam! Mam komputer z Windows XP HE, Celeronem 2,0 GHz i mainboard Packard Bell Columbia (zmodyfikowana wersja Gigabyte GA-8SIML; http://www.uktsuppor...mb/columbia.htm), która wg Packard Bella obsługuje tylko do 512 MB DDR266 RAM. Obecna pamięć RAM (pierwotnie zainstalowana w komputerze) to 256 MB DDR266 (PC2100, 266 MHz). FSB Columbii pracuje przy 400 MHz. Dodam, że oryginalna (podstawowa) wersja płyty GA-8SIML obsługuje wg Gigabyte'a do 2 GB DDR333 RAM (2 sloty, np. 2 x 256 MB, 2 x 512 MB, 2 x 1 GB itp.), jednak w podręczniku (user's manual) Gigabyte'a jest uwaga, iż konkretni producenci komputerów (np. Packard Bell) mogą ustalać inne dopuszczalne rozmiary RAM-u (jak - limit w BIOS-ie?). Chciałbym prosić o radę, czy możliwe (dopuszczalne) i sensowne jest zwiększenie RAM-u na podanej płycie do 1 GB lub 2 GB (266 czy 333 MHz), gdyż choćby ze względu na wymagania pakietów Internet Security (np. Bitdefender Internet Security 2013) 512 MB RAM-u staje się niewystarczające dla dobrej pracy komputera. Oczywiście także jak to zrobić, jeśli nie miałoby to być tylko banalne wstawienie kości do slotów. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...