Skocz do zawartości

Pomoc w naprawie Pendriva


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem posiadaczem Pendriva firmy SiliconPower 8GB.
Od jakiegoś czasu mam z nim taki problem że jeśli wrzucę nań jakiś film a następnie chce do odtworzyć na innym komputerze (bez znaczenia czy z Pena czy po zrzuceniu na HDD) film jest uszkodzony, tzn odpala się ale przycina, haczy itp. Jest to ewidentnie wina pena, zawsze sie to dzieje po jego użyciu, jak film przenoszę innym to wszystko jest dobrze.

Znalazłem na tym forum ten temat https://www.fixitpc.pl/topic/16394-naprawa-pendrivea/, zastosowałem ten program ChipGenius z którego dowiedziałem się że mój kontroler to  iTE,  IT1167 B0AA

Całość analizy:

 

Description: [G:]Urządzenie pamięci masowej USB(SPCC UFD)
Device Type:  Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 480mA

USB Device ID: VID = 048D PID = 1167
Serial Number: 59600BD3396111F4

Device Vendor: iTE Tech
Device Name: USB Mass Storage Device
Device Revision: 0100

Manufacturer: SPCC
Product Model: UFD
Product Revision: 0.00

Controller Vendor: iTE
Controller Part-Number: IT1167 B0AA
Flash ID code:      8968244A - Intel JS29F32G08AAME1 - 1CE/Dual Channel [MLC-4K]

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/ite.html


Possible Flash Part-Number
----------------------------
[1CE]JS29F32G08AAME1(25nm) x 1 pcs/Channel x 2 Channels


Flash ID mapping table
----------------------------
[Channel 0]	[Channel 1]
8968244A	8968244A
--------	--------
--------	--------
--------	--------

Problem polega na tym że nie mogę znaleźć odpowiedniego programu którym mógłbym przeprowadzić flashowanie. Ze strony Silicon Power pobrałem jakieś "ichnie" programy które u mnie nie działają (wyrzuca pętle okienek z znakiem błędu bez zadych napisów, proces musze zabijac ręcznie). Moj system to Win 8 64bit jeśli to istotne.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najpierw proponuję przeprowadzenie takiego testu:
1. odpowiednim programem (np. MD5 Checksum Tool 3.1) obliczyć sumę kontrolną źródłowego pliku z filmem

2. przenieść film przy użyciu podejrzanego pendriva na drugi komputer

3. ponownie wyliczyć sumę kontrolną, tym razem z kopii filmu w nowej lokalizacji

4. porównać obie sumy kontrolne - jeśli będą się zgadzać (co podejrzewam), to przyczyn problemów należy szukać gdzie indziej

Odnośnik do komentarza

Tak skrótowo: Biorąc pod uwagę VID i PID sugerowane jest narzędzie Urescue v1.3.0.71 - http://zapodaj.net/79dc9e7f083d5.png.html

Tu - http://flashboot.ru/files/file/312 masz możliwość pobrania tego progsa. Patrząc na trzeci i ostatni komentarz na tej stonie i uwzględniając "parametry" Twojego flasha możesz spróbować go tymże wskrzesić.

 

Niestety ten program nie widzi mojego pena.

 

Najpierw proponuję przeprowadzenie takiego testu:

1. odpowiednim programem (np. MD5 Checksum Tool 3.1) obliczyć sumę kontrolną źródłowego pliku z filmem

2. przenieść film przy użyciu podejrzanego pendriva na drugi komputer

3. ponownie wyliczyć sumę kontrolną, tym razem z kopii filmu w nowej lokalizacji

4. porównać obie sumy kontrolne - jeśli będą się zgadzać (co podejrzewam), to przyczyn problemów należy szukać gdzie indziej

 

Kombinowałem na wiele sposobów.

 

Przenosiłem ten sam film na kilka różnych komputerów przy użyciu tego pena, film zawsze uszkodzony, kiedy powtórzyłem operację przy użyciu innego pena film był dobry.

 

Przeniosłem też film tym zepsutym penem z innych komputerów aby wykluczyć problem z moim, zawsze po użyciu pena film był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza

Niestety ten program nie widzi mojego pena.

 

Na jakim systemie Ty uruchamiasz tego  Urescue? Bo jeśli na Windows 7, to spróbuj w trybie zgodności z Windows XP SP3. Jak nie zadziała to na kompie z Windows XP SP3.

Takie problemy z uruchamianiem narzędzi mi się obiły o oczy, przeglądając tematy o naprawach flashy.

A tak w ogóle - ten pendrive poddaje się formatowaniu? Zgłasza jakieś 'ale' podczas formatowania? W jakim systemie plików jest on teraz sformatowany?

Odnośnik do komentarza

Kombinowałem na wiele sposobów.

 

No to pokombinuj jeszcze moim sposobem - będziemy mieli więcej danych. Jeśli nie chcesz/nie wiesz jak używać programów do sum, możesz porównać pliki (źródłowy i kopię na penie) np. Total Commanderem. Czy próbowałeś przenosić pliki innych typów np. dokumenty doc, xls?

 

Zastanówmy się jaki jest mechanizm powstawania błędów. Załóżmy, że część komórek pamięci pena jest uszkodzona. Plik daje się przenieść z komputera, ale już przy ponownym przenoszeniu/kopiowaniu z pena na drugi komp powinien pojawić się komunikat w rodzaju "Nie można skopiować pliku. Błąd CRC". Rozumiem, że nic takiego nie występuje?

Gdyby jednak problemem faktycznie były uszkodzone komórki pamięci (mają swoją określoną żywotność), to flashowanie raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza

Na jakim systemie Ty uruchamiasz tego  Urescue? Bo jeśli na Windows 7, to spróbuj w trybie zgodności z Windows XP SP3. Jak nie zadziała to na kompie z Windows XP SP3.

Takie problemy z uruchamianiem narzędzi mi się obiły o oczy, przeglądając tematy o naprawach flashy.

A tak w ogóle - ten pendrive poddaje się formatowaniu? Zgłasza jakieś 'ale' podczas formatowania? W jakim systemie plików jest on teraz sformatowany?

 

Jak w pierwszym poście napisałem, mam win8 64bit, uruchomiłem w zgodności z winXP jak radziłeś i rzeczywiście pomogło, przeprowadziłem flashowanie i wydaje mi się że pomogło, protestuje go jeszcze kilka dni.

Pena dawało się bez problemu formatować, chodził cały czas w NTFS.

 

No to pokombinuj jeszcze moim sposobem - będziemy mieli więcej danych. Jeśli nie chcesz/nie wiesz jak używać programów do sum, możesz porównać pliki (źródłowy i kopię na penie) np. Total Commanderem. Czy próbowałeś przenosić pliki innych typów np. dokumenty doc, xls?

 

Zastanówmy się jaki jest mechanizm powstawania błędów. Załóżmy, że część komórek pamięci pena jest uszkodzona. Plik daje się przenieść z komputera, ale już przy ponownym przenoszeniu/kopiowaniu z pena na drugi komp powinien pojawić się komunikat w rodzaju "Nie można skopiować pliku. Błąd CRC". Rozumiem, że nic takiego nie występuje?

Gdyby jednak problemem faktycznie były uszkodzone komórki pamięci (mają swoją określoną żywotność), to flashowanie raczej nie pomoże.

 

Przenosiłem nim tylko filmy, kiedyś mp3 ale wtedy nie było problemu, dokumentów nigdy niem nie przerzucałem bo mam je auto synchronizowane w chmurę.

Kilka razy zdarzyło mi się że wywalał problem z niemożliwością zapisu na dysku, ale wtedy format pomagał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...