Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Html w Shell

Na stronie techstarts-wordpress natrafiłem na skrypcik (klik), który konwertuje dane do pliku html. Ma za zadanie podzielić kolorem stan usług, uruchomione(zielony) - zatrzymane(czerwony) w systemie. Można w nim dodawać własne style dla Html-a, wynik skryptu ze strony wygląda tak:

html1he7.png

Dodałem style jak waga czcionki, margines, rodzina czcionki, kolor, wielkość, brak wypełnienia komórki, o to efekt:

htmlck6.png

GWMI WIn32_Service | ConvertTo-Html Name,Status, startmode, state, DisplayName | foreach{  
if($_ -like "*<TD>Running</TD>*"){$_ -replace "<tr>","<tr p style= 'font-size:11px;padding:5px;font-weight: bold;color: green; font-family: Arial, Helvetica;'>"}  
else{$_ -replace "<TR>","<TR   p style= 'font-size:11px;color: red; font-family: Arial, Helvetica;padding:5px; font-weight: bold;'>"}
} | out-file ServiceSort.htm

 

W dziale Windows PowerShell Tip of the Week jest pokazana prezentacja na przykładach , budowy wyglądu dokumentu w css według własnych potrzeb:

Tip of the Week

convertto555gj9.jpg

Żródło: Microsoft

 

Właściwie tak siedziałem i kombinowałem z kodem ze strony Windows PowerShell Tip of the Week, aż wymodziłem takie coś:

 

htmser1ed3.png

pisane na podstawie kodu ze strony M$, jedynie dodałem właściwości i inne style css zmieniające wygląd

 

$a = "<style>"
$a = $a + "BODY{background-color:white; Font-Family:Verdana,Times New Roman,Arial;Font-Size: 11px}"
$a = $a + "TABLE{border-width: 2px;border-style: solid;border-color: black;border-collapse: collapse;}"
$a = $a + "TH{border-width: 2px;padding: 7px;border-style: solid;border-color: black;background-color:#330099;Font-Family:Arial; Font-Size:14px; color:white}"
$a = $a + "TD{border-width: 1px;padding: 5px;border-style: dotted;border-color: red;background-color:#ffffcc; color:blue;}"
$a = $a + "</style>"

Gwmi Win32_Service | Select-Object State, Status, Name, DisplayName, StartMode, ServiceType, ProcessId | 
ConvertTo-HTML -head $a | 
Out-File C:\Test.htm

 

 

W TechNet Magazine jest pokazana prezentacja konwertowania danych do pliku html wraz z własną budową styli css, ale same style są dołanczane w zewnętrznym arkuszu styli:

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...