Skocz do zawartości

Problem Ram DDR3 tylko 400 mhz.


veswanniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam, mam problem, który dopiero zauważyłem od niedawna. Mam płytę główną G41M-VS3, która wspiera pamięci RAM DDR3 o częstotliwości1333 mhz. Mimo tego, że moja pamięć ma częstotliwość 1333, (w zakładce ,,pamięć" więc powinno wyświetlać się 667), to bios czy system widzą tą pamięć tylko jako 400 mhz. Chyba powinna pracować szybciej? W BIOSie próbowałem pozmieniać częstoliwości RAMu na większe, jednak mam tylko możliwość ustawienia na AUTO lub 400 mhz. Zauważyłem że podkręcając procesor, pamięci również się podkręcają, jednak nie  to mi chodzi, by procesor podkręcać. Jakieś porady? Screeny poniżej:

Płyta Główna:

http://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-VS3%20R2.0/

 

 

post-10422-0-10052400-1365333301_thumb.png

post-10422-0-17349600-1365333319_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu nie chodzi o timingi, na twojej platformie, LGA775, zegar pamięci jest związany z szyną procesora. U ciebie szyna wynosi 200 Mhz, a dzielnik pamięci jest w stosunku 1:2, czyli szyna- 200 Mhz, a pamięci 400 Mhz.

 

Twoja płyta to budżetowa konstrukcja, być może nie ma takiej opcji. Przyśpieszenie pamięci da znikomy wzrost wydajności, może nawet na poziomie błędu pomiarowego, przy twojej konfiguracji nic nie da.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...