Skocz do zawartości

Blokowanie pobierania i otwierania plików oraz wolne działanie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Wesołych Świąt.

Dzisiaj od rana pojawiły się u mnie problemy z wydajnością laptopa. Długie oczekiwanie na rozruch, otwieranie się aplikacji, itd.
 
Zainstalowalem "Wise Programe Uninstaller" z ostatniej płytki CHIPa ale też działał wolno. Nastepny krok - tryb awaryny i usunięcieprzez wspomniany WPU zbędnych aplikacji z ostatnich tygodni (m.in tune up utilities). Dalej Auslogics Dics Defrag i pełna defragmentacja dysków.
 
Nadal nie było znaczącej poprawy - stąd próba pobrania soft'u czyszczącego z Internetu, np. regcleanera, jv16, potem malwarebytes anty-malware. I tu pierwsze nowe objawy - wszystkie pliki z Internetu dają możliwość zapisania jedynie jako "binary file" i po pobraniu znikają z folderu docelowego zapisu. W liście pobrań Mozilli wyszarzone są opcje "otwór"z i "otwórz folder zawierający" dla tych plików.
 
Próba odpalenia anty malware z pendrive'a (pobranym na innym kompie) daje komunikat:

"C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbam.exe
System nie mógł znaleź opcji środowiska, która została wprowadzona."

 

Brak realnej możliwości pobrania aplikacji z Internetu i odpalenia np. z pendrive'a. Inne pliki, np. napisy do filmów - ściągają się.

Próba pobrania malwarebutes przez torrenta - niemożliwa, blokuje. Inne pliki ok...

System działa bardzo wolno ale możliwe jest słuchanie muzyki, przeglądanie Internetu.

 

Również OTL i GMER (pod odpowiednią nazwą - zmienioną) nie odpalają się. Wyświetlany jest ww. komunikat. Nie da się ich też pobrać z uwagi na opisany wyżej problem (intalka po prostu znika a z listy pobrań nie da się jej zlokalizować).

 

Kolega bardziej znający się na rzeczy próbował w cmd dostać się do kilku funkcji ale nie było możliwości. Użytkownik na którym jestem zalogowany jako admin wydaje się być ograniczony-nie można np utworzyć poprzez panel sterowania nowego konta.

 

W panelu sterowania widziałem również sporo aktualizacji z ostatniej nocy...może ściągnęło się coś nie pożądanego....

 

Uprzejmie proszę o pomoc. OES WIn 7 - 64 bit.

Przed wykonaniem logów próbowałem usunąć Deamon Tools ale system się zawieszał więc logi są na trybie awaryjnym niestety z tą aplikacją,

 

Załączam następujące pliki:

- log mbam w trybie awaryjnym (pierwszy wykrył 17 infekcji, po usunięciu i drugim skanie brak infekcji)

- drugi log mbam w trybie awaryjnym

 

- logi OTL na trybie awaryjnym

- log GMER na trybie awaryjnym

 

Pozdrawiam,

Seweryn

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaję logi bez deamon'a w trybie awaryjnym i skan obrazujący wyszarzone opcje otwierania pobranych aplikacji.

 

Pojawił się błąd sterownika przy rozruchu systemu - Tages. Podobno to coś związanego z legalnością systemu. U mnie pod tym względem wszystko ok.

 

 

Dodatkowa obserwacja: system przy normalnym rozruchu już się nie otwiera. Dopiero po odpaleniu na początku...chyba...F5 i wybraniu opcji uruchom system z naprawą diagnostyką pojawia się pulpit i dziala "jako-tako".

Tryb awaryjny ok

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...