Skocz do zawartości

Infekcja Privatize VPN lub coś innego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś tydzień-dwa tygodnie temu próbowałem ściągnąć Microsoft Expression Web, trafiając na stronę z torrentami. Jednak zamiast pliku do torrenta ściągnąłem jakiś plik wyknywalny *.exe, który otworzyłem :/. Zainstalowało się "Privatize VPN". Z Microsoft Expression Web już zrezygnowałem, znalazłem coś darmowego, na czym postaram się popracować.

Dziś podążając za wskazówkami dla programu Internet Explorer i dla Firefox z pierwszej odpowiedz z tematu: https://www.fixitpc.pl/topic/14696-adres-searchprivatizecom/ chyba usunąłem ten shit, jednak dalej widzę niepokojące objawy jakiejś infekcji. Otóż podczas pracy w Firefox czy teżw IE przeglądarki te, mocno obciążają zasoby komputera, dość szybko i przy jedynie kilku otwartych kartach się wieszają, co kończy sięzamknięciem przeglądarki.

Bardzo proszę o pomoc, załączam logi z OTL.

Pozdrawiam,

Maciosław

 

Załączam logi po odinstalowaniu emulacji napędów.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest infekcja widoczna w logach. Przejdź do usuwania.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

:Files
C:\WINDOWS\System32\pschdcnt0.dll
C:\WINDOWS\tasks\Lqqbrcdo.job
:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.



Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

 

Sprawdź też czy działa ci centrum zabezpieczeń bo ta infekcja lubi je wyłączać.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję, za szybką odpowiedź.

Wykonałem wg powyższych zaleceń. Podczas ponownego uruchamiania komputera (podczas zamykania systemu Windows), komputer się zawiesił, pomogłem mu wyłączyć się przytrzymując przycisk zasilania. Centrum zabezpieczeń jest włączone, tzn.: Zapora systemu Windows włączona, Aktualizacje automatyczne również włączone.

Oto log, który wyskoczył po wykonaniu przesłanego przez Ciebie skryptu a także log po skanowaniu.

03302013_154723.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc. Widzę, wyraźne przyspieszenie pracy komputera podczas otwartych jednocześnie dwóch przeglądarek i wielu kartach - jest tak jak być powinno. Jeszcze tylko jest trochę reklam, których do tej pory nie widywałem, muszę skonfigurować chyba na nowo AdBlock'a w Firefoxie.

Za chwilę zajmę się sprzątaniem i przywracaniem systemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...