Skocz do zawartości

Monitor - "no input signal" przy połączeniu cyfrowym


NoVVy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z monitorem HP w2207h. Wszystko działa bardzo dobrze przy połączeniu kabem VGA-VGA czyli analogowo. Cyfrowo czyli kablem DVI-HDMI też wszystko jest super i jedyny problem jest taki, że jak wyłączę monitor na jakiś czas bo nie będzie używany (np. gdy słucham tylko muzyki to wyłączam monitor żeby zaoszczędzić trochę energii) i po jakimś czasie włączę monitor to wyświetla się wiadomość "no input signal" dla VGA i HDMI. Dla VGA to się nie dziwię bo ten kabel całkiem odłączyłem ale nie wiem czemu nie ma sygnału dla HDMI. W menu monitora włączoną mam opcję, że domyślnym złączem jest HDMI. W windzie (XP) i w biosie wyłączyłem wszystko do oszczędzania energii itp. Zmieniałem stery do monitora i do grafy (Radeon 9800 Pro) ale to nic nie dało. Nie wiem czym to jest spowodowane i jak grzebałem w googlach to sporo ludzi ma podobny problem przy połączeniach cyfrowych DVI-DVI i DVI-HDMI. Jeżeli ktoś z Was wie jak rozwiązać problem pojawiającego się komunikatu o braku sygnału (po ponownym włączeniu monitora) to bardzo bym prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mogę jedynie połączyć się z Tobą w bólu. Miałem ten sam problem ze swoim 24" monitorem HP przy połączeniu HDMI-HDMI. Zarówno pod windows jak i linuksem. U mnie rozwiązaniem problemu była wypadkowa przestawienia trybu auto-detekcji na off (jako domyślny mam HDMI) i podłączenie któryś raz z kolei kabla do wyjścia na płycie głównej (integra) - tyle, że było to podyktowane np. wymianą dysku, itp. Wygaszacz ekranu czy funkcje oszczędzania energii nie odgrywały żadnej roli.

 

O ile dobrze pamiętam to problem DVI-DVI występował najczęściej przy analogowym kablu (DVI-A). Sugerowano też zamianę pamięci w gniazdach miejscami... :)

Odnośnik do komentarza

@ wieslaw531

Próbowałem chyba każdą możliwą opcję włączając w to zmianę sterowników monitora (na tych domyślnych i na najnowszych ze strony HP ten sam efekt). Mniej więcej znam różnice w kablach HDMI ale dziękuję za linka. Sam też podejrzewałem kabel ale bardziej końcówkę DVI niż HDMI. W necie znalazłem dużo przypadków, w których wymiana kabla była dobrym rozwiązaniem. Głównie chodziło o wymianę kabla DVI-I na kabel DVI-D. Były też przypadki wymiany kabla DVI-D Dual Link czyli 24+1 na DVI_D Single Link czyli 18+1 (sam posiadam właśnie Single Link o długości 1.8m). Właściwie to mógłbym kabel wymienić ale nie wiem czy to nie będzie poprostu obejście problemu zamiast jego rozwiązanie bo np. w DOS'ie i w Windows XP uruchomionym w trybie awaryjnym wszystko działa idealnie czyli po wyłączeniu monitora i ponownym włączeniu monitor nie gubi sygnału. Dodam jeszcze, że monitor w DOS'ie i w trybie awaryjnym przeskalowuje obraz z rozdzielczości 800x600 na 1280x1024 (75hz). Normalnie pracuję przy rozdzielczości natywnej czyli 1650x1080 w 60hz. Zmiana parametrów (tj. rozdzielczości i odświeżania) na te z trybu awaryjnego (ale przy sterownikach ze strony producenta a nie vga standard jak w trybie awaryjnym) nie przynosi efektów. Instrukcję monitora jak i informacje na stronie producenta przestudiowałem ale niestety nie znalazłem tam rozwiązania.

 

@3oo

Skoro problem występował u Ciebie przy połączeniu HDMI-HDMI to chyba można też wykluczyć to, że winę w moim przypadku ponosi DVI-D Single Link (tylko sam właśnie nie wiem czemu niektórym osobom w necie taka wymiana kabla na Dual Link pomogła [może zależy to od tego w jak wysokiej rozdziałce pracuje monitor - tak mi się wydaje]. Podsunąłeś mi pomysł ze sprawdzeniem połączenia cyfrowego pod linux'em i wypróbowałem Kororaa XGL (korzysta z opengl). Niestety monitor również pod linuxem gubił sygnał po wyłączeniu i włączeniu. Funkcje oszczędzania energii wyłączyłem w Windows'ie i w monitorze bo jak już zgubi sygnał to nawet do menu nie da się wejść (nie da rady "wybudzić" monitora). Jedyne opcje w moim monitorze dotyczące wyjść to "Switch Video Input" do przełączania wejść oraz "Default Video Input" czyli do wybierania domyślnego wejścia sygnału. Nie mam niestety możliwości wyłącznenia trybu auto-detekcji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ech, już sam nie wiem co o tym myśleć.

Niedawno aktualizowałem linuksa do nowszej wersji i znowu monitora (a może raczej kompa?) nie da się wybudzić ani klawiaturą, ani myszką. Ale co ciekawe, a czego wcześniej nie zauważyłem, naciśnięcie przycisku power na obudowie rozwiązuje problem - komp się nie zamyka, tylko budzi. Nie wiem czy analogicznie zadziałałoby to pod windą i nieprędko będę miał okazję to sprawdzić... Trochę to upierdliwe ale ważne, że działa. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale co ciekawe, a czego wcześniej nie zauważyłem, naciśnięcie przycisku power na obudowie rozwiązuje problem - komp się nie zamyka, tylko budzi.

Była też taka opcja w biosie Power Button Function (i do wyboru "Power Off" i "Suspend"). Gdy wybierało się "Suspend" to po naciśnięciu power w obudowie komp szedł spać i chyba w taki sam sposób można było go wybudzić (ale nie jestem pewien tak do końca czy samo wybudzenie poprzez power w obudowie było zależne od tej właśnie opcji). Dopiero przytrzymanie powera na dłużej niż cztery sekundy wyłączało kompa. W Windowsie też można było zaprogramować przycisk power (wyłączenie, hibernacja, usypianie). Teraz w innym kompie mam ustawione już default'owo (na W7), że monitor zasypia po 10 minutach a komp po 30 i żeby go wybudzić trzeba właśnie skorzystać z power'a w obudowie.

 

Jeśli chodzi o ten mój problem to rozwiązał się gdy podłączyłem ten sam monitor do nowego kompa z kartą Gainward GeForce GTX 460. Do podłączenia użyłem kabla HDMI - HDMI czyli tak jak u Ciebie 3oo. Mogę teraz wyłączać monitor bez obawy, że po włączeniu straci sygnał. Jeżeli sam po jakimś czasie zaśnie to także bez problemów mogę go wybudzić :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...