Skocz do zawartości

Adf.ly i sptd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kolejne dwa problemy z komputerem. Próbując wejść na jakąś stronę pojawia mi się strona z tematu, a przekierowanie na nią jest przez "www.purchasereviews.net/donate.php".

Drugi problem jest taki iż nie mogę zainstalować sterowników od wirtualnych dysków - sptd. Kiedyś uruchamiałem daemona bez problemu (win 7), a od jakiegoś czas jest z tym problem. Zainstalowałem virtual clone drive, ale ten z kolei nie chce się uruchomić. Zero reakcji. Prosiłbym o pomoc.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach widoczny jest rootkit Necurs, który odpowiada za blokowanie sterownika sptd i inne problemy:

 

SRV:64bit: - [2013-03-01 14:07:01 | 000,076,728 | ---- | M] () [unknown (-1) | Unknown] -- C:\Windows\SysNative\drivers\61344a88bb952147.sys -- (61344a88bb952147)

 

1. Uruchom ESET Necurs Remover i według opisu wykonaj skan.

 

2. Pokazujesz nowo wykonany log z OTL.

Odnośnik do komentarza

Teraz weźmiemy się za usunięcie pliku infekcji.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

:Files
C:\Windows\SysNative\drivers\61344a88bb952147.sys
 
:Services
61344a88bb952147

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.



Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

 

 

W prawym dolnym rogu pisze "Tryb testu Windows 7 Kompilacja 7601". Trzeba to jakoś samemu wyłączyć czy po resecie znika?

 

Czy nadal masz ten problem?

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Tak nadal mam ten problemik. Czyli teraz powinien sptd mi się zainstalować i antywirus też? Bo i z tym miałem problem.

Edit:

Działa mi sptd. Antywirusa jeszcze nie próbowałem. Ale czasami próbuje mi odpalić stronę purchase z tym, że to jest pusty odnośnik gdzie napisany błąd jest:

 

Parse error: syntax error, unexpected '{' in /home/xprimus/public_html/purchasereviews.net/donate.php on line 9

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

W prawym dolnym rogu pisze "Tryb testu Windows 7 Kompilacja 7601".

 

Wspominasz, że to nadal jest i to jest skutek infekcji Necurs. Wykonaj coś takiego:

 

Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklej komendę:

 

bcdedit /set testsigning off

 

Zresetuj system. Po restarcie problem powinien minąć.

 

 

Ale czasami próbuje mi odpalić stronę purchase z tym, że to jest pusty odnośnik gdzie napisany błąd jest

 

Na jakiej przeglądarce i w jakim momencie to się pojawia?

Odnośnik do komentarza

pomogło już nie pisze o tym Trybie testu. Dziękuję.

Korzystam z firefoxa. przykładowo jestem na jakiejś stronie i jak najadę myszką na odnośnik do jakiejś podstrony to na dole pokazuje mi, że to jest do purchase coś tam i jak wejdę w nią to się odpali ta sama strona tylko w pasku adresu pisze purchase. Ale jak załóżmy odświeżę stronę na której jest ten odnośnik i kliknę w niego to normalnie się odpali po odświeżeniu. Z tym że nie zawsze tak jest.

EDIT:

Znowu przekierowuje mnie na tę stronę adf.ly

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...