Skocz do zawartości

Brak internetu, komputer "walczy" z wi-fi :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajoma poprosiła mnie o skonfigurowanie w domu sieci wi-fi. Nie udało mi się tego zrobić, bo komputer dziwnie się zachowywał.

Objawy, jakie zaobserwowałem. Komputer jest krótko u mnie, więc nie wiem czy wszystkie mają związek z infekcją:

 

- Program antywirusowy wykrywał zagrożenie (niestety program został usunięty, skończyła się licencja i nie miał aktualizowanej bazy wirusów).

- Nie można było skonfigurować sieci wi-fi przez przeglądarkę(nie zapisywał danych sieci)

- Nie można było zaktualizować Windowa.

- Komputer nie wykrywa baterii.

- Nie łączy się z siecią bezprzewodową.

 

Proszę o pomoc w oczyszczeniu komputera.

 

Pozdrawiam.

gmer1.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam-log-2013-03-22 (08-47-14).txt

OTL_po-mbam.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi wskazują na infekcję ZeroAccess na tym systemie. Brakuje tu też pliku hosts i sterownika systemowego cdrom.sys, ale tym się zajmiemy później.

 

1. Uruchom GrantPerms i w oknie wklej:

 

C:\Windows\$NtUninstallKB62280$

 

Klik w Unlock.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files

fsutil reparsepoint delete C:\WINDOWS\$NtUninstallKB62280$ /C

netsh winsock reset /C

C:\WINDOWS\tasks\At*.job

C:\WINDOWS\System32\dds_trash_log.cmd

 

:OTL

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\dbmanagerscheduler.dll -- (smrt)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- \.\globalroot\C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -- (SaiH040B)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\netdde.dll -- (MRENDIS5)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\lxct_device.dll -- (ltxred)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- \.\globalroot\C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -- (iaantmon)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- \.\globalroot\C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -- (astcc)

 

:Commands

[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras), nowy z Gmer oraz log z Farbar Service Scanner

Odnośnik do komentarza

Sytuacja uległa znacznej poprawie, ale jeszcze nie całkowicie.

 

1. Odtwórzmy teraz plik hosts. Upewnij się, że masz włączone pokazywanie rozszerzeń (Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok > odznaczona opcja Ukrywaj rozszerzenia znanych typów). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

127.0.0.1 localhost


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

 

2. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

:Files
C:\WINDOWS\$NtUninstallKB62280$

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.



Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Zaprezentuj nowy log z OTL ze skanowania oraz nowy z FSS.

Odnośnik do komentarza

Przejdź do czynności końcowych:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

3. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

 

 

Międzyczasie skanowałem avastem i znalazł zainfekowane pliki na d: gdzie jest recovery. Trzeba będzie ją usunąć?

 

Jakie to są pliki? To że coś zostało wykryte to nie znaczy, że to musi być szkodliwe dlatego pytam konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...