Skocz do zawartości

Laptop Aus k72JR - Grzeje się procesor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :

Na początek podam na szybko parametry:

 

Płyta główna

Typ procesora Mobile DualCore Intel Core i5-450M, 2666 MHz (20 x 133) ( zastanawia mnie mnoznik 20 dlaczego ? a maksymalne powinno byc 18 :/ )

Nazwa płyty głównej Asus K72JR Series Notebook

Mikroukład płyty głównej Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M

DIMM1: A-Data AD73I1B1672EG 6 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Typ BIOS'u AMI (03/25/2010)

 

Ekran

Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 5470 (1024 MB)

Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 5470 (1024 MB)

Akcelerator 3D ATI Mobility Radeon HD 5470 (Park)

 

 

Gram na tym lapku w fife 13 i temperatura zawsze podczas gry wynowsila 80 93 nie wiecej, lecz dzis wyniosla ona 101 :/ i troche sie wystraszylem lecz lapek dalej normalnie pracowal,do czasu.

 

Pozniej w dzienniku zdarzen wyskakiwaly mi takie komunikaty:

 

"Szybkość procesora 2 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu."

 

"Szybkość procesora 1 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu."

 

"Szybkość procesora 3 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu."

 

i problem polega m.in na tym dlaczego mnoznik wynosi 20 skoro masykalne to 18 :/

i tez na tym dlaczego po tych ostrzezeniach wymienionych wyzej, podczas gry w fife temperatura ledwo do 70 dochodzila a co gorsza gra sie trochę cięła jak NIGDY.

 

 

Przypomne tylko ze przy normalnym uzytkowaniu temp to 45-58 a w lekkim stresie do 65 góra.

Proszę o pomoc

Dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Twoja karta graficzna do gier się nie nadaje, ale Fifa 13 powinna chodzić bez zarzutu. Wejdź do BIOS-u i znajdź coś "Turbo Boost" i wyłącz dla testu.

Wyczyść wentylatory w laptopie, podłóż coś pod laptopa, aby kratki wentylacyjne były w powietrzu. Potem zagraj w Fifę i podaj temperatury

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Karta najlepsza nie jest :/,(ale o dziwo COD 4 działało komp sie nie grzał, GTA 4 tez i komp sie nie grzał) To pan z serwisu tez mowil :/ :P.

Wentylatory wyczyscilem pompką powolutko ;/ laptop jest na gwarancji :/ i mam nadzieje ze w serwisie sie nie skanął ze byl odkręcany :/

Teraz temperatura maks to 86 87 C nie więcej.

Zastanawia mnie ten mnoznik.:/

Czemu jest co chwila 20 skoro maks to 18 x 133 mhz :/

Po wyłączeniu turbo boost jest tak samo .

Karta Graficzna zazwyczaj ma temp max 63 C

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie było plomb i wszystko skręciłeś a miejsce to nie powinni wiedzieć. Też rozkręcałem laptopa, laptop poszedł na gwarancję( też się przegrzewał, aż przy mało wymagających rzeczach się wyłączał) . Co do Turbo Boost: kiedy obciążony jest jeden rdzeń, mnożnik skacze do 20, jak dwa rdzenie, to 18-19 .

Masz włączoną Pełną wydajność w opcjach zasilania?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Laptopy jak sam wiesz to urządzenia, które mają ograniczone możliwości chłodzenia. Jeśli masz te 80-85 przy obciążeniu to nie widzę powodu do zmartwień, jeśli chcesz to zainteresuj się podstawką chłodzącą, zbije o kilka stopni temperaturę, ja nie mam podstawki.

A w fife 12 na lapku grasz

Tak, to jedyny komputer w domu który odpali jakiekolwiek nowe gry choć i on nie jest zbyt wydajny (Pentium P6000, Geforce 310M), za pół roku nowy lapek :lol: . Do tego mam jeszcze pada Logitech Rumblepad 2 (bezprzewodowy) .

 

 

.

Odnośnik do komentarza

yhym, wiem dlatego juz bledu nie popełnie i kupno lapka juz nikomu nie polecam :/ ewentualnie do pracy w domu :/ :P

yhym :D wiem cos o tym :D hehe gdzie jedyny komp potrafi cos odpalic :D

To ok bede szukał jakiegos chłodzenia pod lapka na allegro :P

 

Dzięki wielkie za pomoc;p jak bede mial jeszcze jakies problemy pytanie bede pisal :)

DZieki

Pzdr:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...