Skocz do zawartości

Prosty, darmowy program do wykonania obrazu dysku


tosza

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś prostego, darmowego rozwiązania do wykonywania obrazów dysków. Co ważne, musi to być darmowe również do zastosowań komercyjnych.

 

Mam 15 komputerów, na których prowadzę szkolenia - połowa to IBM reszta Toshiba. Wszystko z Windows XP. Do tej pory reinstalacja nie była aż tak uciążliwa, bo robiłem to raz do roku. Ale teraz ze względu na politykę jednego z producentów oprogramowania z którego szkolę, absolutnie muszę korzystać z PRZETERMINOWANEJ wersji testowej programu, któremu wtedy ubywa funkcji. Program musi być dokładnie w tej postaci. Więc reinstalacja nie wchodzi w grę, bo nie mam zamiaru czekać pół roku na skończenie się wersji testowej. W obrazie z systemem muszę mieć ten program dokładnie w takiej postaci - przeterminowanej.

 

Co możecie polecić, co będzie małe, sprawne i bezpłatne?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Obraz aktualnego stanu rzeczy. To znaczy, że jeśli ktoś mi na pendrive przyniesie wirusa, który mi zeżre system, to z tego obrazu też go odtworzę. Jeśli ktoś mi w ferworze walki na szkoleniu wyedytuje niewłaściwy plik .ini programu, z którego szkolę, to z tego obrazu też go odtworzę.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że masz jeszcze nieukończony temat z ZeroAccess, do czasu nieukończenia dezynfekcji nic nowego nie instaluj. Jeśli masz miejsce na jakimś innym nośniku to możesz spróbować EASEUS-a w wersji darmowej (pełny obraz systemu). Jeśli nie potrzebujesz takiego backupu to COMODO powinien ciebie zadowolić.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie mam teraz tego programu na maszynie wirtualnej żeby sprawdzić, EASEUS robi obraz całej partycji i kompresuje w swój format plików (jak dobrze pamiętam Win XP który zajmował 9,5 GB spakował się do około 3,6 GB) . System możesz odzyskać za pomocą albo F8 przed startem systemu albo za pomocą bootowalnego CD/pendriva.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...