Skocz do zawartości

System osiągnął maksymalny rozmiar dozwolony dla części systemowej rejestru


bluedog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

System xp prof 32bit sp3. Problem występuje od czasu zmiany karty graficznej gigabyte gerforce 9800 gtx na gigabyte radeon hd 7850. Karta wyświetlała artefakty. Odinstalowałem sterowniki. Włożyłem nową kartę. System ładował się ale wywalało blue screena bez wskazania na konkretny plik/sterownik. Dziś zabrałem się żeby to skończyć. Zaczął pojawiać się błąd z tematu przed zalogowaniem się do systemu:

 

"system osiągnął maksymalny rozmiar dozwolony dla części systemowej rejestru. dodatkowe żądania przydziału miejsca będą ignorowane."

 

W innym systemie skopiowałem sterownik i w trybie awaryjnym zainstalowałem z pliku inf, ponieważ instalator catalilst nie był w stanie rozpoznać konfiguracji sprzętowej w trybie awaryjnym. Po ponownym uruchomieniu zainstalowałem stery przez instalator. Wyczyściłem rejestr ccleaner'em. Nie pomogło. Dalej przy uruchamianiu pojawia się błąd, komputer jest spowolniony, w menadżerze zadań widać podczas pracy znaczne zużycie procesora przez czas jądra systemu, np. jeżeli podczas pracy obciążenie wynosi np. 45% to ok 80% z tego to jądro systemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za odpowiedź. Po pierwszym restarcie bez pliku wymiany nie było komunikatu o błędzie, po następnym już był. Ustawiłem plik wymiany na sztywno na 4GB i dalej występuje ten sam błąd przed logowaniem. TU czytałem, że może pomóc przywrócenie domyślnej części systemowej rejestru windows. Ale nie wiem czy mój system to przeżyje - ma ładnych parę lat: goły xp ->sp1 -> sp3 i sporo softu po drodze..

Odnośnik do komentarza

Wg Ciebie domyślny rejestr to który rejestr? :D Tu już nie kombinuj i nie szukaj lepszego rejestru, bo możesz obudzić się z ręką w nocniku.

Jeszcze widziałem taką radę niby na ten problem. Jeśli masz więcej niż jedną kość pamięci RAM - wypnij pozostałe ( tak aby w slocie została tylko jedna). Podziałaj na niej. Jak system będzie się uruchamial bez błędu z powrotem dorzuć pozostałe.

Czy to skuteczne - przekonasz się w praniu.

Odnośnik do komentarza

Hehe :P Mam na tym kompie jeszcze viste 32 i viste x64 i obie działają bez zastrzerzeń z nową grafą. Mam 4 kości po 1GB w dualu. Podejrzałem zrzut pamięci z blue screena sprzed instalacji sterowników do radeona:

 

Mini031313-01.dmp 2013-03-13 08:55:04 ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY 0x000000fc 0xf0cd0c40 0x25022963 0xf0cd0b7c 0x00000001 ntkrnlpa.exe ntkrnlpa.exe+22f43 Jądro i system NT System operacyjny Microsoft® Windows® Microsoft Corporation 5.1.2600.6165 (xpsp_sp3_gdr.111025-1629) 32-bit ntkrnlpa.exe+22f43 ntkrnlpa.exe+4939a ntkrnlpa.exe+6d5f0 C:\WINDOWS\Minidump\Mini031313-01.dmp 2 15 2600 65 536

 

Może jedno z drugim ma coś wspólnego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...