Skocz do zawartości

Sterowniki audio i modem dla Gateway MX7120


rasa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szlag mnie trafi zaraz, a spraw dotyczy laptopa gateway mx7120

jeszcze sie z tym nie spotkałem, a mianowici robiłem formata, sterowniki pościagałem ze strony producenta i wszystko ślicznie pieknie ale nie łyka mi sterów do audio i modemu pci, instaluja sie po czym wyskakuje okno że sie nie zainstalowało albo że to nie te drivery, przeszukałem neta wzdłuż i wszerz pościagałem różne stery ale tez nie przyjmuje, nawet driver magic ściagnałem jakies stery ale też nic,

może ktoś miał podobny problem albo wie jak to ugryźć

 

prosze o pomoc

 

chipset to sb400, tak pokazuje mi w evereście

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

poczekaj. Zaraz sprawdze info

 

Tu tłumaczenie z innego forum jak sobie zty poradzić

 

 

Oto co zrobiłem, aby uzyskać nad sterownik działał. Download the above driver named sp31635.exe. Pobierz powyżej kierowca w sp31635.exe.

Double click the icon to extract and attempt to install. Kliknij dwukrotnie ikonę, aby wyodrębnić i próby instalacji.

Let installation program run it's course, it will error out at the end. Niech program instalacyjny uruchomić to oczywiście, to będzie błąd na końcu.

Files will be saved to C:\swsetup\SP31635 by default. Pliki zostaną zapisane w C: \ swsetup \ SP31635 domyślnie.

Open Device Manager(right click my computer>>Manage>>Device Manager) Otwórz Menedżer urządzeń (kliknij prawym przyciskiem myszy Mój komputer>> Zarządzaj>> Device Manager)

Right Click the Audio Device (i forgot what it was labeled). Prawy klik na Audio Device (zapomniałem co to było oznaczone).

Choose Uninstall>>Ok Wybierz Odinstaluj>> Ok

Reboot the computer. Uruchom ponownie komputer.

Upon reboot the system will find device. Po restarcie system znajdzie urządzenia.

On first screen choose "No, Not this Time" Na pierwszym ekranie wybierz opcję "Nie, nie tym razem"

Choose "Install from a list or specific location" Wybierz "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji"

Choose "Don't search I will choose to the driver to install" Wybierz "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania"

Scroll down, Highlight "Sound, Video and game controllers" Przejdź w dół Highlight "dźwięku, wideo i gier"

Next Następna

On left side of screen choose "Conexant" Po lewej stronie ekranu wybrać "Conexant"

On right side choose "Conexant AC-Link Audio" Po prawej stronie wybierz "Conexant AC-Link Audio"

Click have disk browse to C:\swsetup\SP31635 Kliknij przycisk Z dysku przejdź do folderu C: \ swsetup \ SP31635

Click ok, then next Kliknij przycisk OK,

When prompted "Do you want to continue installing driver" choose yes. Po pojawieniu się monitu "Czy chcesz, aby kontynuować instalację sterownika" wybierz Tak.

Find your favorite mp3 or avi and test it out! Znajdź swoje ulubione mp3 lub avi i przetestować go!

 

You can prob. Możesz prob. get away without uninstalling driver and rebooting but I wanted to be sure... uciec bez odinstalowywania sterownika i ponownym uruchomieniu, ale chciałem się upewnić ...

Odnośnik do komentarza

przy sterach audio jest jeszcze w katalogu xp cos takiego kb835221.exe myślisz żeby to zainstalowac najpierw?

Mogę się mylić, ale ta poprawka dotyczy sterowników HD Audio, czego Twój laptop raczej nie ogarnia...

http://support.gateway.com/s/mobile/q106/shadow/1008832sp2.shtml

 

W sumie to nie jestem pewien czy ten laptop ma sterowniki audio realteka. Raczej sigmatel... Nie korzystałem nigdy z poniższego programu do aktualizacji sterowników i nie wiem jak działa, ale skoro jesteś pod ścianą to może warto spróbować.

http://www.drivershq.com/driver-update/audio-and-sound/sigmatel/sigmatel-high-definition-audio-codec/gateway-audio-driver/4135/

 

Popatrz na pozycje pod This driver is for these devices i This driver is for these computer models. Sprawdź id urządzenia audio w menedżerze urządzeń...

Odnośnik do komentarza

sterowniki na stronie gatewaya sa sigmatela, driver detectiv jest płatny i ciezko go obejść, no nic poszukam jeszcze, metoda prób i błedów może dojde do sedna, ale to musi być coś banalnego, cos co pewnie za cholere mi do głowy na trzeźwo nie przyjdzie,

wielkie dzięki za poświecony czas i za pomoc, jakby ci cos jeszcze wpadło to będe wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

chipset to sb400, tak pokazuje mi w evereście

+

nie znałem tego, ale pokazuje to samo co reszta tego typu programów czyli everest np

Tyle, że SB400 to raczej oznaczenie mosta południowego... (chipset-southbridge).

http://en.wikipedia.org/wiki/Xpress_200#SB400_.28IXP_400.29.2C_M1573_.28RS480.29

 

Spróbuj zainstalować wspomnianą wcześniej poprawkę. Ewentualnie skorzystaj ze stronki gateway, którą zapodał Belfegor - pod nagłówkiem Driver & Download Options jest coś takiego jak: Scan Your PC Use Gateway Update to locate the latest drivers automatically.

Odnośnik do komentarza

na stronie producenta nic nie działa, nawet tych sterów sie nie da normalnie pobrać, trzba kopiowac adres linka i wtedy, producent jest wyjątkowo kiepski, cos ale fuijtsu siemens, tyle że ci sie rozpadli, ale sam fuijtsu tesz debeściak

tak zdarłem płyte ze storownikami i zobacze

ale ..

jak sie kładłem to sie jeszcze do niego przytuliłem i zauważyłem że był bity, gniazdko od audio to wogóle jakies podrutowane, więc wydaje mi sie że to jest przyczyną

Odnośnik do komentarza

odpuszczam, to laptop, nie mam zamiaru interweniować w nim z lutownicą, po za tym nie posiadam takich zdolności manualnych, a teoretycznie to wątpie żeby dało sie cos zrobić, nawet jak jest widoczne pękniecie, tak czy inaczej mojego klienta na to nie stać, a flaszke którą za to dostałem już wypiłem:)

nie będzie dźwięku i już

dzięki Panowie za pomoc, Panią tez dziekuje:)

 

pozdrawiam

 

a do czyszczenia śmieci to używam jv16 i chyba najlepszy, ja przynajmniej sie z lepszym nie spotkałem

Odnośnik do komentarza

nie będzie dźwięku i już

Możesz zainwestować w tzw. "kluczyk USB", przykładowo:

http://allegro.pl/karta-muzyczna-usb-5-1-audio-dzwiekowa-p494-i1269673818.html

Z innych, choć droższych, fajnym rozwiązaniem wydaje się ASUS Xonar U1.

http://pclab.pl/art30750-5.html

 

//Przeedytowałem bo wyglądało to tak jakby Asus był "kluczykiem USB". :)

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

w lapku, audio to płyta główna, z resztą w stacionarnych też norma, plyta prawdopodobnie jest pęknięta przy mostku płd, ale nie mam zamiaru jej sie przyglądać, wymiana wiesz dobrze ze tez nie ma sensu, to jakiś sprzęt ze szrotu w GB, najtaniej wyjdzie karta audio na usb, na allegro = 1 piwo

brawo za pomysł, nawet nie wiedziałem że takie są

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...