Skocz do zawartości

Windows 8 problemy z wydajnością


duleba38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam laptopa Samsung o takiej specyfikacji:

 

Procesor: Intel Core i5-3210M (3,10 Ghz w turbo)

RAM: 6 GB DDR3

Dysk twardy: 1000GB

Karty graficzne: Intel HD graphic 4000 + AMD Radeon HD 7670M

 

Mój system to Windows 8 64 bit. W tym laptopie nie zadowala mnie wydajność przy pracy na OS (przykład: Klikam prawym klawiszem myszki na ikonkę np. programu i czekam ok. 10 sekund zanim ta lista się otworzy). Dużo mam problemów z tym laptopem i się z nim męczę, dałem za niego 2500 zl. Wydajność w grach jest dobra (pogram w BF3 itd.) a pod systemem nie. Jak pisałem męczę się pracując na systemie operacyjnym długim czekaniem zanim laptop odpowie na zadane mu polecenie (tyczy się to np. Ctrl + alt + delete i menedzer zadań, panelu sterowania itd.). W folderze też jest kiepsko, raz muszę czekać te 10 sekund, raz w ogóle nie odpowie. Wydajność systemu ustawiłem na maksymalną. Podejrzewam dysk, ponieważ programem HD tune zrobiłem benchmark i co chwila wartość odczytu (lub zapisu nie pamiętam) szła gwałtownie na dół. Wyrażę się tak, że laptop mnie denerwuje i go nie chcę, zniechęca mnie, ale teraz nic już nie zrobie (laptop jest na gwarancji jeszcze przez ponad rok). Co może być przyczyną laptop czy dysk czy co i jakie mam wstawić tutaj logi ?

 

Pozdrawiam

duleba38

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

a wszystkie sterowniki wgrane poprawnie ? chipset ? (sterownik AHCI producenta czy domyślny systemowy?), wyłączyłeś opróżnianie bufora zapisu ? spróbuj wyłączyć indeksowanie i wstępne ładowanie do pamięci z usług, no i jakiego masz antywirusa bo to także daje często w dupe, ja miałem taki problem http://answers.micro...b5-2bb3a16530b9 i pomogło, ale to troche inna sytuacja. Ewentualnie prześledź procesy ( przefiltruj przez procesor) i zobacz może jakiś niekompatybiny sofcik Ci podjada zasoby(pamiętaj zeby włączyć wszyskie)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za brak odp. (no trochę za długo :)) Sterowniki zainstalowałem programem "SW Update" od producenta. Objaśnijcie mnie z:

 

(sterownik AHCI producenta czy domyślny systemowy?)

 

wyłączyłeś opróżnianie bufora zapisu ? spróbuj wyłączyć indeksowanie

 

Mam podobny problem; Klikam prawym np. na pulpit i czekam do 10 sekund, gdy też kliknę na program lub w folderze, to folder dostaje "Brak odpowiedzi". Antywirus to Norton 360 ( 2013 ). Codziennie używam CCleaner, żeby nie zostawiać syfu ;d. Zainstalowałem sobie gadżety pulpitu (program 8GadgetPack) i czasami patrzę, że procesor osiąga 70~100%. Również klikam Ctrl + alt + delete, daje w menadżera zadań i czekam długo (zależy co robię, bo jak nic to krótko, a jak dużo wymagam to nawet z 3 minuty lub więcej).

 

Wypróbowałem sposób, który podał htw . Polega to chyba na usunięciu z rozsuwanego menu jak się klika prawym zbędnych rzeczy. Poprawę widzę,  ale jeszcze bym wykasował od antywirusa, bo osobnego pliku skanować nie muszę. Za chwile dam logi 

 

Edit: Logi z OTL:

 

OTL: http://wklej.to/lBawo

 

Extras: http://wklej.to/tQVcq

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...