Skocz do zawartości

Recovery Windows 8


wfwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Acer e1-521 z preinstalowanym Win 8. Działał ok tylko mnie pokusiło zrobienie przywracania systemu. Proces wykonany przez Acer eRecovery z poziomu win8, rozpoczął się prawidłowo po restarcie. Zauważyłem że przywracanie nie jest realizowane przez aplikację Acer . Postęp przywracania był bardzo wolny , ok 1% na 0,5h. Pomyślałem przerwę go i ewentualnie jak się coś wysypie to przez ALT F10 włączę przywracanie z ukrytej partycji Acer i pójdzie szybko... No i poszło...nie tak. Okazało się że nie ma partycji recovery takiej jak zwykle ALT F10 nie działa, włącza się (przez UEFI) opcja naprawy (interfejs Microsoft) WIN 8 ale pisze że nie znajduje partycji odzyskiwania. Partycje są (Recovery kilkaset MB, partycja startowa WIN 8, partycja "push button to reset" - kilkanaście GB i na niej jest plik install.wim) . Podczas walki skasowałem partycję z systemem( chociaż ona i tak była skasowana przez pierwszy etap przywracania, który przerwałem). Dysk jest w trybie dla mnie jeszcze enigmatycznym GPT - strach się dotknąć. Pytanie - co można zrobić z plikiem install.wim aby system przywrócić. Pomysł mam taki: przegram plik na HDD USB, uruchomię laptopa, wybiorę dostępną jeszcze funkcję odtwarzania z obrazu - wybiorę plik install.wim z HDD USB i może ruszy...W tej chwili nie widzi żadnego obrazu na oryginalnym HDD. Oczywiście nie mam kompletu płyt z obrazem systemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aby odpalić instalację z Pendraka potrzebny będzie Ci plik o nazwie "imagex.exe" który znajduje się między innymi na "Windows Automated Installation Kit" (krótko: "WAIK").

Po zainstalowaniu pakietu "WAIK" można znależć plik "imagex.exe" folderze "C:\Program Files\Windows AIK\Tools\x86"

Komenda do instalacji pliku "install.wim" na pendrive to:

<ścieżka do imagex.exe>\imagex.exe /apply <ścieżka do install.wim>\install.wim 1 <ścieżka do pendrive>:\

czyli m/w tak: c:\imagex.exe /apply c:\install.wim 1 X:

zakładając że pliki imagex.exe i install.wim znajdują się na C:

Napęd X: zastąpić literką jaką posiada pendrive.

 

Pakiet WAIK zajmuje jakieś 1.7GB więc śmieszne jest pobieranie całej paczki dla pliku o wadze niespełna 500Kb (imagex.exe),

dlatego poszukaj wpierw w internecie może znajdziesz ten plik.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...