Skocz do zawartości

Zepsuty ekran? Poszatkowany monitor


Kant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nagle podczas pracy na laptopie wyskoczył "pseudo bluescreen", tzn. pojawił się niebieski ekran, ale cały poszatkowany i tylko było widać kawałek wyrazu na samej górze. Ale to raczej nie był BS, gdyż nie utworzył się minidump. W podglądzie zdarzeń też nic nie ma... Teraz przy włączaniu komputera od początku cały ekran jest poszatkowany... Dlatego tu założyłem temat, bo zaczęło się od tego "pseudo BS". Wygląda na problem z ekranem, czy kartą graficzną, ale wolałem się upewnić.

Tak wygląda ekran przy wyborze trybu ładowania systemu.

 

img20101007001.th.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
ale użytkownik tego laptopa często trzyma go na łóżku
a jednak jestem wróżbitą :P bo niby skąd bym wiedział, że trzymasz go na łóżku, czyżby z odbicia w ekranie? :lol: Tak się składa, że lapek ma na pokładzie problematyczną kartę serii NV 8xxx, a z tym właśnie, w przypadku słabej wentylacji są problemy i rzadko kiedy rebailing czy wygrzewanie pomaga (to w wypadku gdybyś sam chciał się bawić w reanimację karty), wg mnie padła któraś z kości pamięci karty.
Odnośnik do komentarza
Czyli w tym momencie mogę tylko i wyłącznie wymienić kartę graficzną?
Głowy sobie uciąć przeca nie dam, to jak widać tylko moja jakże skromna sugestia.
Pomijając rebailing, który wymieniłeś?
Ja wiem czy należy pominąć? Nie napisałem, że "NIE, TO NA PEWNO NIE POMOŻE, NIE RÓB TEGO" chciałem przez to powiedzieć, że rebailing czasem jest dobry na krótką metę.

Jak ruszasz klapą to nie ma żadnej poprawy? W każdej pozycji efekt jest taki sam?

Odnośnik do komentarza

Głowy sobie uciąć przeca nie dam, to jak widać tylko moja jakże skromna sugestia.

To wiem, ile idąc tą sugestią jeżeli rebailling nie pomoże, to jedynym rozwiązaniem jest wymiana karty graficznej, czy da się wymienić same kości nie wymieniając całej karty czy jest to jednolity twór nie do ruszenia?

 

rebailing czasem jest dobry na krótką metę.

W ogóle co to jest? Na czym to polega?

 

Jak ruszasz klapą to nie ma żadnej poprawy? W każdej pozycji efekt jest taki sam?

jeszcze nie sprawdzałem czy w każdej pozycji efekt jest taki sam, ale poruszanie klapą nic nie daje.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...