Skocz do zawartości

Komputer do pracy biurowej


starbreeze

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć czy podany zestaw jest wart zakupu - ma on służyć tylko i wyłącznie domowej pracy biurowej+ oglądanie filmów + średnio zaawansowane programy graficzne.

Procesor : Pentium 4 3000 MHz HT 1024 kb Cache (2 rdzenie wirtualne)

Chipset : Intel i965G

Karta grafiki : INTEL Extreme Graphics 2 96 MB

Fujitsu D1567 Motherboard

 

Do tego posiadam już kartę graficzną Radeon HD 4350 .

 

Mój budżet który chciałbym na niego przeznaczyć to max.500zł, wyżej wymieniony zestaw kosztuje 400zł wraz z dyskiem 250GB, 512 Ram i nagrywarką DVD.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

[Tak na mój gust 512 MB Ramu to nieco mało, jeśli chcesz używać aplikacji biurowych, multimedialnych i jeszcze coś do grafiki...podejrzewam, że to WinXP, więc pewnie na wejście "zeżre" Ci ok. 300 mega...dołóż do tego choćby jakieś zabezpieczenia i masz pod 400...reszty mieć będziesz mało. Edytor tekstu typu Word zje do 25 a może więcej, program graficzny pewnie więcej...pomijam odtwarzacz, bo równocześnie to można najwyzej muzyki słuchać :) Dokup kostkę choć 512, wtedy dasz spokojnie rade bez przycinania aplikacji.

Odnośnik do komentarza

[Tak na mój gust 512 MB Ramu to nieco mało, jeśli chcesz używać aplikacji biurowych, multimedialnych i jeszcze coś do grafiki...podejrzewam, że to WinXP, więc pewnie na wejście "zeżre" Ci ok. 300 mega...dołóż do tego choćby jakieś zabezpieczenia i masz pod 400...reszty mieć będziesz mało. Edytor tekstu typu Word zje do 25 a może więcej, program graficzny pewnie więcej...pomijam odtwarzacz, bo równocześnie to można najwyzej muzyki słuchać :) Dokup kostkę choć 512, wtedy dasz spokojnie rade bez przycinania aplikacji.

 

RAM to najmniejszy problem bo dokupić zawsze można. Bardziej chodziło mi o ocenę czy 4 pierwsze elementy są ok do takiej pracy ;)

Odnośnik do komentarza

Procesor : Pentium 4 3000 MHz HT 1024 kb Cache - procek wystarcza

Chipset : Intel i965G

Karta grafiki : INTEL Extreme Graphics 2 96 MB - kiepska

Fujitsu D1567 Motherboard

 

 

hmm może by ok było dla ciebie coś takiego :

 

http://allegro.pl/siemens-3200-2-gb-160-dvd-rw-winxp-geforce-i1263436655.html - chyba by dla ciebie był najlepszy !

http://allegro.pl/dell-gx520-2x2-8-1024-80-combo-z-windows-xp-pro-i1262954879.html

http://allegro.pl/ibm-lenovo-pd-3000-2048-80-combo-win-xp-pro-igla-i1264440952.html

 

jedynym problemem może być brak możliwości wmontowania twojej karty graf bo ona jest na AGP ;/

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo ;) a jak oceniacie płytę główną?

 

* mPGA478 Socket Intel® Pentium® 4 - no wiadomo pod p4

* Intel® 865G Chipset

* 400/533/800MHz FSB

* 4 DIMM Slots (DDRAM) - ojj DDRI stare ramy wolne obecnie nie produkowane ;/ Obecnie najlepsze są DDRIII ale jeszcze wmiare ok DDR2

o 184 pin, 2.5V, 64 bit, DDR1 266/333/400 - DDR 2 to : 667 , 800 , 1066 DDR3 = 1066 1333 , 1600 , 2000 MHZ

o Max memory 4GB with future memory modules

o No ECC Support

* Integrated i865G Video Controller - kieeepskie

* Integrated i865G and AD1980 AC97 Audio Codec - niestety nie wiem czy dobra czy zla

o 1 x Line In

o 1 x Line Out

o 1 x Microphone

* S/PDIF

* ATA 100 IDE Controller - IDE - wolniejsze od S-ata

* 3 x PCI Slots (32bit) - ok

* 1 x AGP Slot (8x) - do starych kart graficznych - nowe plyty i grafy są na pci-e x16

* 8 x USB 2.0 ports (4 x external, 4 x internal) - ok

* Integrated i82562EI (10/100/1000) LAN Controller - ok

o WoL Support

o AoL

 

Płyta przestarzała tyle ci powiem ... lepiej weź któryś z tych linków co dałem tamte kompy będą lepsze ;)

Odnośnik do komentarza

Ale co można powiedzieć o płycie głównej ponad to, że zabytek jak sam zresztą komputer, mogę dodać jedynie to że lepiej by było kupić inną tzn nie taką z demontażu z komputera firmowego z siemensowskim biosem, no i kontroler "tylko" ata 100, reasumując bardziej poleciłbym tę: http://allegro.pl/asrock-775dual-880pro-celeron-3-06ghz-i1263943464.html jest o niebo lepsza od tej którą wybrałeś.

ziomus1233454 - nie ma co pisać, że wbudowana grafika jest kiepska bo jest już zakupiona oddzielna więc problem "kiepskości" wbudowanej odpada, vide treść tematu.

Odnośnik do komentarza

no płytę całkiem dobrą podałeś ma 2x ddr1 i 2x ddr2 .. .więc jak by kupił z 1 gb DDR2 , Włożył tą swoją grafe

procka by w niej miał więc ok ... ale czy on da go z chłodzeniem czy bez bo jak bez to będzie musiał w chłodzenie zainwestować..

też nie należy do najlepszych ale na pewno jest lepsza niż ta co sobie wybrałeś :)

Slots - 1 x PCI Express Graphics slot (@ x4 mode) - pci-e ale tylko x4

- 1 x AGP8X/4X slot (1.5V only) - agp jest, więc podłączysz swoją grafe ;)

- 4 x PCI slots - jak chcesz np kartę tv włożyć albo coś to się przydają ;)

Connector - 2 x SATA 1.5Gb/s connectors - ok ma 2 wejscią S-ATA

- 2x ATA133/100/66 IDE connectors ( supports 4 x IDE devices) - IDE - więc też mozna bedzie stary dysk podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...