Skocz do zawartości

Dysk - błąd Raw Read Error Rate


Smrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dysk Samsunga na którym sa dwie partycje na C: system na D: dane, od pewnego czasu podczas usuchamianaia pokazuje się okno SMART sa będy. Trzeb awcisnąc F1 by system zaczął się łądować.

Sprawdziłem HD Tune i pokazało błedy (01) Raw Read Error Rate - Failed . Przy parametrze Data jest wartość 5478.

W zakładce Error Scan mam sześć czerwonych kwadratów.

Piszę z innego komputera i nie mam tutaj zrzutów.

Z tego co czytałem, lepiej lepiej zmienić ten dysk. Czy mozna go "podratować" lub system przenieś a ten wykorzystywac na dane ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykonaj SMART i test powierzchni programem MHDD: KLIK. Parametr 01 dla dysków Samsunga jest mocno niepokojący:

01 - 01 - Read Error Rate - Oznacza częstotliwość występowania błędów podczas odczytu. Nieprzetworzona wartość w przypadku różnych modeli dysków może oznaczać coś innego. W przypadku części dysków jest to ilość błędów, a w przypadku innych dane, które wymagają dodatkowej interpretacji, dlatego też należy głównie zwracać uwagę na wartość podaną w postaci dziesiątkowej. Niezerowa wartość wskazuje problem albo z powierzchnią dysku albo z głowicą. Należy zauważyć, że niektóre dyski Seagate często podają wysoką wartość tego parametru, co nie świadczy o uszkodzeniach.
Odnośnik do komentarza

Za dobrze nie jest - 76 bad sectorów. Czy dysk jest na gwarancji?

 

Procedura:

1. Skopiuj wszystkie ważne dane na nośnik zewnętrzny.

2. Uruchom MHDD, wybierz swój dysk i wpisz ERASE. Ta komenda usunie wszystkie dane.

3. Po zakończonym zerowaniu uruchom przez F4 skanowanie. Pozycję REMAP zmień na ON (spacją). Przeprowadź skanowanie.

4. Po tej operacji ponownie przeskanuj dysk i podaj SMART.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...