Skocz do zawartości

GMail - poprzez dysk wirtualny


covo

Rekomendowane odpowiedzi

czy wiecie cos o mozliwosci obslug (dostepu do) konta pocztowego gmail poprzez dysk wirtualny w laptopie, czyli zainstalowanie jakiegos spec. softu?

po pierwsze: to nie dziala: http://www.viksoe.dk/gmail/

po drugie: na jakiejs grupie dysk. napisano, ze juz gmail tego nie umozliwia, a nawet - przy probach takiej obslugi - blokuje konta...

 

Po trzecie + pytanie:

nie wiem, czy powyzsze jest prawda, ale jesli to bzdura, to aktualne pytanie o soft.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

raczej to prawda pisze to na dole strony (zawieszenie wsparcia dla aplikacji po przez Google Inc.)... znalazłam informacje że blokada jest na godzinę przy dużych plikach, napisano tam też że ktoś też twierdzi że usuwają konta.

Ja raczej proponuję przetestować Google-Drive pobierasz po przez kliknięcie w 32 bit / 64 bit. Nie wiem na ile aplikacja jest funkcjonalna więc zobacz czy imituje dysk twardy jak by był podpięty do komputera. Wiem że kiedyś testowałam aplikacji do SkyDrive jednak darmowa wersja była ograniczona, obecnie ma Vistę, 7 czy 8 można stosować Windows Live Essentials lub Office 15.

 

Jak się boisz o konto to załóż dodatkowe do testów tej aplikacji z twojego linka

Edytowane przez Kate
Odnośnik do komentarza

wiesz co aż z ciekawości sprawdzę oba programy i tak moje konto Google nie chce działać na tablecie

 

jeszcze jak byś powiedział jak zainstalować GMail Drive bo otrzymuję takie coś

 

GMail Drive
Copyright 2004 - 2012 by Bjarke Viksoe
GMail Drive is a Shell Namespace Extension that creates a virtual drive in the Windows Explorer, allowing you to use your Google Mail account as a storage medium.
It allows you to do basic file manipulation, such as copy and delete, on files inside the GMail folder. Because it is a Shell Extension, the interface you work in is Windows Explorer itself.
GMail files are physically stored as e-mails on your Google Mail account. The files are stored in mail attachments, and the filename and file information (such as filesize) is stored in the message subject line.
GMail Drive has already been installed on your computer. All you need to do now, is to browse to the GMail Drive entry under your My Computer folder in the Windows Explorer.


GMail Drive - Gmail Shell Namespace Extension
Copyright(C) 2004 - 2012 Bjarke Viksoe <bjarke@viksoe.dk>
This software, including all accompanying files, is provided "AS IS" and without any warranties as to performance or merchantability or any other warranties whether expressed or implied.
Because of the various hardware and software environments into which the GMail Drive software (this Software) may be put, NO WARRANTY OF FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE IS PROVIDED.
Good data processing policies suggest that any program should be thoroughly tested with non-critical data before relying on it. The user assumes the entire risk of using this program.

 

w sumie ta od Google Inc. tworzy folder a ta http://www.viksoe.dk/gmail/ dysk wirtualny

 

jednak nie widzę między nimi plików a po utworzeniu folderu w przegladarce w żadnym programie się on nie pojawia

 

jak dla mnie jest to dziwne bo co włoże do http://www.viksoe.dk/gmail/ to tylko dzięki tej aplikacji to widzę

Odnośnik do komentarza

wiesz co aż z ciekawości sprawdzę oba programy i tak moje konto Google nie chce działać na tablecie

g-drive malo mnie interesuje - mam,jak wspomnialem, dropbox.

gmail-drive - chyba za ryzykowne, pisza mi/czytam tak wlasnie tu i tam, ale pisza tez cos wazniejszego: w tym nie da sie robic porzadku na koncie pocztowym (a o to mi tylko chodzi), bowiem to cudo sluzy do czegos zupelnie innego niz odtworzenie struktury poczty na dysku wirt w laptopie, otoz to jest taki jakby wczesny dropbox,skydrive itp itd. Wymyslono kiedys, by przesylac na duze konto mailowe gmail duze pliki i miec tam magazyn,ale dzisiaj, gdy juz sa do tego dropboxy...

 

jeszcze jak byś powiedział jak zainstalować GMail Drive bo otrzymuję takie coś

po rozpakowaniu (zip?) masz chyba pare plikow, w tym - exe, klikasz i instaluja sie pozostale pliki z paczki. Albo od razu prawoklik na plik *.inf - "zainstaluj" i tez sie zainstaluje. W "moj komputer" masz nowy dysk wirt., ktory w ekspl. windows jest pusty, zakladasz via ppm np. nowy katalog, nadajesz mu nazwe inna niz "nowy folder" (bowiem z ta nazwa zaraz znika) i ... koniec. I juz dalej mnie nie interesowalo, bo myslalem, ze zle u mnie dziala, skoro nie listuje mi w eksplor. windows struktory katalogowej poczty gmail :) A to - jak pisze nizej - nie jest od listowania, tylko dziala ponoc jak dropbox (na przyklad). Czego juz nie sprawdzam, bo faktycznie - moze grozi zablokowaniem konta poczt.

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to można używać dropbox jak też oferuję instalację jako dysk, jak dla mnie te programy są zbędne bo nie pracuje na sieci. ciekawe jak to wpływa na pojemność naszego konta gmail? mi za utworzenie folderu gr raczej nie usuną.

 

jak by szukać aplikacji to ja che taką żebym mogła robić na pliku sieciowy to samo co na lokalnym

 

z poziomu http://www.viksoe.dk/gmail/ jest to ograniczone i służy w celach archiwizacji jak dla mnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...