Skocz do zawartości

Blue Screen po uruchomieniu komputera


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W dopiero co montowanym takim sobie komputerku (nie wszystkie elementy są docelowe, kilka jest tymczasowych) występuje nietypowy błąd. Gdy włączę komputer po kilku/kilkunastu godzinach nieużywania go, to po krótkiej chwili od uruchomieniu komputer się restartuje, ale tylko jeden raz, potem pracuje już poprawnie. Dziwne, prwada!?

 

Narazie jeszcze tymczasowa konfiguracja:

Procesor - DualCore Intel Pentium E6300

Płyta - ASRock G41C-GS

Pamięć - 2x1GB Hynix HYMP512U64CP8-Y5 (tymczasowa, ale sprawna)

Karta graficzna - zintegrowana (tymczasowa)

Dyski - dysk nr 1 - ST3250620A, dysk nr 2 - ST3160815A (oba EIDE również tymczasowo i równiez sprawne)

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A

Windows 7 SP1 64 bit

 

W załącznikach kilka plików zdebugowanych minidumpów. Mi one niewiele mówią poza tym, że w przynajmniej jednym sugeruje się problemy z pamięcią. Może ktos bardziej kompetentny zinterpretuje zawartość załączników.

 

Wiele się jeszcze zmieni (albo i nie) gdy zamontowane zostaną docelowe komponenty, ale teraz nie daje mi spokoju dla czego tylko po pierwszym rozruchu występuje restart, potem juz wszystko śmiga normalnie.

 

Wielkie dziękować za wewntualne sugestie :)

minidump-15-02-13.txt

minidump-14-02-13.txt

minidump-13-02-13.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu mi to zajęło, ale jakoś nie było sposobności - nawał pracy. Zrobiłem kilkugodzinny test pamięci programem Memtest86+, nie pamiętam ile przebiegów zrobił ale błędów nie znalazł.

 

Coś więcej z tych dumpów wynika?

 

Problem musi tkwić w jakimś innym sprzęcie lub jego sterowniku. Zbyt wiele w tej skrzynce sprzętów nie ma :) , jednak problem jest o tyle niewygodny do diagnozowania, bo występuje jedynie po pierwszym włączeniu komputera po dłuższym czasie przestoju.

 

Mam tez kandydata na pierwszy ogień do odłączenia. Czytnik kart pamięci, taki wewnętrzny, w zotoczce 3,5" od "floppa". Dlaczego? Bo w podgladzie zdarzeń znalazłem powtarzające się takie ostrzeżenie:

 

Załadowanie sterownika \Driver\WUDFRd dla urządzenia WpdBusEnumRoot\UMB\2&37c186b&0&STORAGE#VOLUME#_??_USBSTOR#DISK&VEN_GENERIC&PROD_STORAGE_DEVICE&REV_9712#000000009712&0# nie powiodło się.

 

na które wcześniej nie zwróciłem uwagi, ale na tym moje pomysły się kończą. Jest jeszcze karta TV ale wątpie w jej winę. Z doświadczenia wiem, że karty TV gdy sprawiają problemy to nie tylko raz, przy uruchomieniu, ale regularnie co jakiś czas w trakcie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie mogłem znów wrócić do problemu.

Odłączenie czytnika nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Wymieniłem też ram, teraz jest nowy Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX - też bez sukcesu.

 

Jeśli nie masz żadnych pomysłów to zaczekam do wymiany dysków i karty graficznej i wtedy znowu wrócę do tematu.

Odnośnik do komentarza

Szybki jesteś :). Chciałem edytować poprzedni post, ale zagapiłem się i nie zdążyłem :D

 

Chodzi o to, że wczoraj, gdy wymieniłem pamięć i po uruchomieniu komputera nastąpił reset uznałem, że przyczyna była standardowa. Dzisiaj włączyłem komputer, odpowiedziałem na twój post i zostawiłem komputer, niech się zresetuje. A tu nic! Resetu nie było!

Sprawdziłem wczorajszego minidumpa i okazało się, że sypnął się sterownik karty graficznej, a że karta graficzna korzysta z systemowego ramu to po jego wymianie bez zapisania zmian w biosie myślę, że miał prawo.

 

Jest nadzieja, że problem się rozwiązał, jednak okaże to się to po kilku dniach :)

Odnośnik do komentarza

Napięcie dla ramu przy ustawieniu na "auto" wynosiło 1,6V, przestawiłem na 1,65V. Pytałeś też o wersje biosu - jest najnowszy dla tej płyty. Teraz poczekamy, komputer musi być kilka godzin wyłączony by w niedługim czasie od włączenia zresetował się. Więc jutro odezwę się.

W internecie trafiłem na opisany taki sam problem. Gość na pamięciach Goodram miał to samo i program Memtest po kilkugodzinnym teście też błędów nie znajdował. Potwierdza to tylko fakt, że niektóre płyty z niektórymi pamięciami nie chcą się pogodzić mimo, że jedno i drugie jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
W internecie trafiłem na opisany taki sam problem. Gość na pamięciach Goodram miał to samo i program Memtest po kilkugodzinnym teście też błędów nie znajdował. Potwierdza to tylko fakt, że niektóre płyty z niektórymi pamięciami nie chcą się pogodzić mimo, że jedno i drugie jest sprawne.

 

Potwierdza potwierdza. Odezwij się za jakiś czas. Nominalne napięcie dla tego ramu wynosi 1,65v i tak pracuj. Pozyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...