Skocz do zawartości

Vista zawiesza się przy uruchamianiu


neah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od wczoraj mam problem z laptopem (Hp Pavilion Dv7-1040ew, 32bit Vista) - po restarcie laptopa zawiesił się w trakcie uruchamiania na czarnym polu z ładującym się zielonym paskiem i napisem Microsoft Corporation. I pasek się potrafi ładować kilka godzin, ale nie wejdzie mi na pulpit. Kiedyś już dwa razy coś takiego mi się przydarzyło, ale z reguły sobie z tym dawałem radę, ale teraz żadne czynności nie pomagają:

 

uruchomiłem kilka razy Narzędzie do naprawy systemu windows, (w wynikach wszędzie pisało Kod błędu 0x0, a przy "Diagnostyka powrotu" było napisane "Znaleziono główną przyczynę: Nieokreślone zmiany konfiguracji systemu mogą powodować problem"

zrobiłem kilka razy przywracanie systemu do stanu z wczoraj,

włączyłem narzędzie diagnostyki systemu windows.

 

W trybie awaryjnym kilka razy odpaliłem CHKDSK. Opcja chkdsk /f mi nie działała, bo wolumin był używany.

 

Kiedyś laptop normalnie działał po przywróceniu systemu lub po zrobieniu chkdsk, teraz nic nie pomogło. Na dodatek nie mogę już wejść w tryb awaryjny - laptop zawiesza się podczas ładowania crcdisk.sys

 

odinstalowałem wcześniej programy które instalowałem wczoraj (firefox, wtyczka adobe flash i anstywirus filemedic) ale to nie podziałalo.

sprawdzałem dysk programem HD Tune i wszystko było dobrze.

 

nie wiem co teraz zrobić, proszę o pomoc, mam dużo ważnych danych których nie chcę utracić (wszystko na jedynej partycji C)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek: ile masz tych danych? Wejdź w F8 podczas uruchamiania komputera > Napraw komputer > Wiersz polecenia > notepad, tam wejdź w Plik > Otwórz,otworzy się prosty menadżer plików, będziesz mógł wtedy zgrać swoje dane. Potem zrób zgodnie ze wskazówkami log z FRST: https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/page__p__32551#entry32551 .

Odnośnik do komentarza

Kopiując przez wiersz poleceń mówisz o mini-eksploratorze i triku z Notatnikiem?

 

Tak. Kopiuję z dysku C na dysk zewnętrzny F kodem "xcopy c:\nazwa f:\nazwa /e /h". Wcześniej próbowałem ręcznie (kopiuj/wklej) ale mogłem zaznaczyć maksymalnie jeden plik i nie widziałem okienka ze stanem kopiowania, i nie wiedziałem czy już się skopiowało czy nie.

Rano przywrócę system przez recovery manager i wkleję logi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...