Skocz do zawartości

taskhost.exe/stałe obciążenie CPU na poziomie 25%


mingus

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wczoraj pewną katastrofę na laptopie. Musiałbym wstawić długi wstęp, żeby to wszystko przedstawić. Ogólnie rzecz biorąc, doszło do automatycznej defragmentacji narzędziem systemowym (zapomniałem wyłączyć), co przy obecności programu RestoreIT ( coś podobnego do Comodo Time Machine) nie powinno się zdarzyć, ponieważ nie można defragmentować dysku z tym programem. Po restarcie nie mogłem już uruchomić kompa. Windows sam nie potrafił naprawić sektora rozruchowego. Wobec tego użyłem do odzyskania systemu właśnie jednej z migawek RestoreIT za pomocą konsoli. Gdy trwało to o wiele za długo to domyśliłem się, że to sprawka defragmentacji ( miałem już podobny przypadek z O&O Defrag). Po przywracaniu migawki wywaliło taką masę błędów, że przez prawię godzinę przed uruchomieniem Windowsa trwała naprawa (chkdsk). Później po uruchomieniu systemu (Windows 7 HP) parę programów wykazywało błędy przy uruchamianiu. Odinstalowałem je na razie-włącznie z RestoreIT. No i tu zaczyna się prawdziwy problem, bo nagle ( jakieś 10 minut po starcie Windowsa) włacza się taskhost.exe i ciągle obciąza procesor na poziomie ok.25%.

Próbowałem zastosować ten pomysł:

http://forum.benchmark.pl/topic/36860-taskhostexe-25-cpu/

ale już po drodze przy harmonogramie zadań wyskakuje to:

http://vpx.pl/i/2013...ogram_zadan.png

a gdy już dochodzę do RAC to pojawia się to:

http://vpx.pl/i/2013/02/07/RAC.png

 

Proszę o pomoc w unieszkodliwieniu tego taskhost.exe, bo sam nie mam pomysłu co z tym zrobić. Jest to niezwykle uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodam tylko, że wyłączyłem proces taskhost.exe, ale po restarcie systemu proces oczywiście wraca.

Pełna nazwa: proces hosta dla zadań systemu Windows. Zarządzanie NT/Usługa lokalna. Proces nadrzędny: 692-services.exe. proces wykryty 06.02.2013. Ścieżka-C:\Windows\System32\taskhost.exe (info z AnVir Task Manager)

Przepraszam za brak edycji powyżej.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Znalazłem taki sposób na problem z taskhost.exe:

 

1. Wyłączyć proces taskhost.exe w menadżerze zadań

2. Później szybko przejść do C:\Program Data\Microsoft\RAC i zanim proces się odnowi usunąć wszystkie pliki w podfolderach.

AnVir Task Manager tak pokazuje te pliki:

 

dEYurob.png

 

3. Restart komputera i...ponoć odnowi to prawidłowe bazy danych.

 

Nie mam pojęcia czy to bezpieczne i w związku z tym prosiłbym o opinię.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Niemiły ciąg dalszy nastąpił. Kolejne programy zaczęły odmawiać współpracy wyrzucając błędy, że niby nie są przeznaczone do instalowania w tym systemie (sic!). Później zaś nastąpił atak jakichś sterowników od kart sieciowych, które zaczęły się na chama instalować i zanim cokolwiek zrobiłem, rozwaliły mi połączenie z netem. Uratował mnie Paragon B&R i kopia p.systemowej :thumbsup: Morał jest taki, że bez backup'ów można porządnie oberwać po tyłku. To by było na tyle. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...