Skocz do zawartości

Ikony bez podpisów, nic nie można zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z laptopem, nie wiem jak do tego doszło bo to nie mój sprzęt ale po załadowaniu się systmeu ikony na pulpicie są bez podpisów i nic nie da się zrobić, udało mi się wejść w tryb awaryjny i to samo nic nie można zrobić, teraz nawet w tryb awaryjny nie da się wejść, podejrzewam jakąś infekcję, odpaliłem hirens boot cd i sprawdziłem dysk SMART jest OK, raczej nie sądze by był to problem sprzętowy, chciałbym spróbować odzyskać system bez reinstalacji systemu by zaoszczędzić na czasie macie jakieś pomysły co można zrobić?

 

aha przywracanie "Samsungowe" z partycji recovery nie przyniosło skutku to podstawowe za zachowaniem danych, tego drugiego nie robiłem by zachować system w takim stanie w jakim jest, w ostateczności do dane zabezpiecze i będe reinstalował system ale sporo mi na tym zejdzie więc może jest jakiś sposób by ogarnąć to bez reinstalacji?

 

Ewentualnie które narzędzia z hirens boot cd można do tego celu wykorzystać bo akurat mam pod ręką

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprbuj przy pomocy programu Shock Desktop v1.53 (freeware).

Nie testowałem ale podobno można podpisy ikonek usuwać.

Czy przy pomocy tego softu podpisy można przywrócić warto spróbować, szkoda tylko że nie jest w j. Polskim.

 

A tak w ogóle, jeśli podejrzewasz infekcję to warto chyba zrobić logi OTL - czytaj tutaj.

To powinna być pierwsza sprawa jaką zrobisz zanim zainstalujesz cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się dostać do wiersza poleceń wykonałem - sfc /scannow i poskutkowało, potem przeskanowałem Malwarebytes

i wykryło kilka zagrożeń, usunąłem, tylko jak tak patrze na te zagrożenia to chyba cracki (chyba że się myle) więc

dziwne że żadnego poważnego wirusa nie było...za chwilę zrobie smart dysku wydaje mi się że jest ok ale zerknijcie jak możecie.

Prześle również log z OTL

MBAM-log-2013-02-06 (20-24-01).txt

Extras.Txt

OTL.Txt

post-303-0-30397100-1360200511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Najpierw zaktualizuj system. Bo tam siedzi golusieńka Vista

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.69.0	 Folder = C:\Users\Kuman\Downloads

64bit- Home Premium Edition (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

 

Zainstaluj SP 64bit i SP2

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=21766

 

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=1766

 

Na pytanie czy nie mozna odrazu SP2 - odpowiadam nie można.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...