Skocz do zawartości

Nieustępujący problem z aplikacją EventSystem


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru tygodni (od wgrania windowsa praktycznie), mam XP sp3 już był na płytce bootowalnej SP3, otóż w rejestrze jest masa Ostrzeżeń od Aplikacji Ewent System.

 

Treść Ostrzeżenia:

 

System zdarzeń modelu COM+ nie mógł zwolnić metody

ConnectionLost dla subskrypcji {45233130-B6C3-44FB-A6AF-487C47CEE611}

-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}.

Subskrybent zwrócił HRESULT 80004001.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz

http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

IDENTYFIKATOR ZDARZENIA: 4354

KATEGORIA: 52

ŹRÓDŁO: EVENT SYSTEM

 

Szukałem już na wielu forach tego błędu i znalazłem identyczny post w którym ktoś też skopiował identyczni błąd i nie wiedział co z tym zrobić.

Ktoś kazał mu otworzyć rejestr i wyszukać po identyfikatorze GUID czego on dotyczy.

W moim przypadku identyfikator ten jest taki: {45233130-B6C3-44FB-A6AF-487C47CEE611}

I podobno jest to jakiś błąd z Outlookiem Epxressem, podobno jego dotyczy, tak mówi ten ktoś z forum.

Tylko że ja nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.

 

Dodam że w opcjach outlooka z karty Ogólne odznaczyłem ptaszek:

powiadom, jeśli są jakieś nowe grupy dyskusyjne (to chyba związane z outlookiem), równiez wykonałem odznaczenie ptaszka w opcjach Messangera "uruchomienie przy starcie" i usunąłem go z apletu składników systemu windows (też odznaczyłem ptaszek), ale to nic nie pomaga, bo zakładam że ten błąd Outlooka jak pisze ktoś, jest związany z messangerem ale nie jestem pewien. Dalej ostrzeżenia się pojawiają.

Czy moglibyście mi nasunąć coś jak pozbyć się tego problemu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Moim problemem jest aplikacja EventSystem w podglądzie zdarzeń w dzienniku.

Po rozwinięciu drzewka z podglądem zdarzeń, w Aplikacjach widnieją same ostrzeżenia od EventSystem.

Jest ich setki i każde ostrzeżenie jest takie same.

 

Oto jego treść:

 

System zdarzeń modelu COM+ nie mógł zwolnić metody ConnectionLost dla subskrypcji {45233130-B6C3-44FB-A6AF-487C47CEE611}-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}-{00000000-0000-0000-0000-000000000000}. Subskrybent zwrócił HRESULT 80004001.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Identyfikator zdarzenia: 4354

Kategoria: 52

 

Użyłem wskazówek innych forumowiczów żeby odinstalować Messengera.

Odinstalowałem w panelu sterowania w dodaj usuń programy.

Odznaczyłem go.

W Outlooku 6 odfajkowałem opcje dla Messengera, żeby coś tam sprawdzał jakieś grupy dostępne czy coś. Wszystko co z nim związane odznaczyłem, w samym Messengerze odznaczyłem uruchamianie przy starcie i te inne opcje z tej karty.

Bo podobno ostrzeżenia EventSystemu są związane z Messengerem tak słyszałem.

Czytałem też że te ostrzezenie związane jest z przegrzewaniem się laptopa, ale nic z tym związanego raczej u mnie nie ma. Nie przegrzewa się, nie resetuje ani nic, czyszcze regularnie sprężonym powietrzem i wszystko jest super. Nigdy mi się nie zawiesza ani nic wszystko działa elegancko, a z tym błędem nie mogę się uporać.

W dzienniku zdarzeń jego ostrzeżeń jest masa i każde takie same.

Czy może komuś nasuwa się jakieś rozwiązanie?

bardzo dziękuje za zainteresowanie moim problemem

Radzio

Edytowane przez picasso
Tematy połączone //picasso
Odnośnik do komentarza

Hmmm... zastanawiam się na co liczysz, skoro nie pilnujesz swoich tematów? :)

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1453-ostrzezenie-eventsystem/

 

Instrukcje, które dostałeś bazują na poniższym artykule.

http://support.microsoft.com/kb/319590

 

Czy komunikat dotyczy Messengera chyba możesz sprawdzić w rejestrze.

Start > Uruchom...

(wpisz) regedit

OK.

Wciśnij F3, wklej w szukajkę frazę z komunikatów tj. {45233130-B6C3-44FB-A6AF-487C47CEE611}. Nic nie usuwaj, tylko poprzeglądaj w jakiej gałęzi to siedzi.

 

Odnośnie instrukcji w Twoim poprzednim temacie zerknij też na posty #45, #46 poniżej.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/page__view__findpost__p__205

Odnośnik do komentarza

Witam.

Usunąłem messengera poleceniem z poprzedniego tematu który mi ktoś podał w moim drugim tematem. Niby się usunęło.

Wykonałem również instrukcję Picassa z postów 45 i 46 łącznie z wyrzuceniem Messengera z rejestru, włączenia opcji w Zasadach Grupy aby nie uruchamiał się itp.

I dalej mam ten błąd EventSystem, a dodam że nie mam żadnych błędów ani ostrzeżeń oprócz EventSystem. Tak to są same informacje, a EventSystem tworzy masę ostrzeżeń. Przez 5 godzin zbiera się z 50 albo i więcej...

No ale nic, dziękuję za rady i chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...