Skocz do zawartości

Problemy z IBM T23. System szaleje, wolno działa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu problemy sprawia mi mój IBM. Komputer wysłużony i o małej mocy ale zawsze dawał radę. Natomiast teraz otwarcie dokumentu sprawia mu problem. Chciałem oczyścić dysk ale operacja ta zajmowała mu wieki. Zauważyłem dzisiaj że sam zmienia ustawienie widoczności niewidocznych plików. Ustawiłem na pokaż a za jakiś czas się same ukryły. Kilka razy przy podłączeniu do neta załapał blue screen co wcześniej się nie zdarzało.

Wychodzenie z systemu ewidentnie sprawia problem. Wszystko idzie ze ślimaczym tempem.

W załączeniu log z OTL.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ustawienie niewidocznych plików-OTL zmienia te ustawienie tymczasowo. Sprawdź czy COMODO nie robi problemu, testowo odinstaluj. Mówisz że miałeś Bluescreeny, wejdź w C:\Windows\Minidump, znajdź świeże zrzuty pamięci i umieść na jakimś serwerze hostingowym, np. speedy.sh. Poza tym:

 

254,92 Mb Total Physical Memory | 112,46 Mb Available Physical Memory | 44,12% Memory free

 

256 MB ramu to mało,nawet jak dla Windowsa XP. Pomyśl o rozszerzeniu pamięci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Być może to był przypadek z tym błędem. Jeśli błąd się nie ujawni ponownie, to nie widzę powodu do niepokoju. Na wszelki wypadek zrób log z MHDD:

Żeby uruchomić program, zmieniamy w ustawieniach BIOS-u kolejność bootowania - w tym przypadku ustawiamy jako pierwszy CD-Rom. W pierwszym oknie programu, sprawdzamy na którym porcie został wykryty nasz dysk, po czym wybieramy go podając odpowiednią cyfrę:

 

mhdd1.jpg

 

W przypadku dysków SATA będzie pod pozycją PCI Controlers.

 

W tym przypadku będzie to 1 i zatwierdzamy przez Enter. Następnie znajdziemy się w głównym oknie z linią komend MHDD>_ Niektóre z nich posiadają skróty i tak jest w przypadku skanowania. Wciskamy F4 i otrzymamy do wyboru okienko z opcjami:

 

mhdd2.jpg

 

Zostawiamy ustawienia domyślne programu (proszę się upewnić, że Remap i Erase Delays są na OFF!) i ponownie wciskamy F4. Po zakończeniu skanowania przepisujemy wyniki:

 

mhdd3.jpg

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...