Skocz do zawartości

Filmy w Full HD błąd sterownika ?


iopi

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas włączania filmów HD, odtwarzanie zacinia się, dzieje się tak w programach WMP, WMC,oraz w programie Power Director, Qick Time odtwarza artefakty. Natomiast ALLPlayer odtwarza bez problemu.

Karta graficzna GF GIGABYTE 8500GT na najnowszych sterownikach Nvidia

Kodeki FFDSHOW, K lite FUll nowe wersje.

Podczas odtwarzania ekran wyłącza się nastepnie włącza ponownie informacja na pasku systemowym, sterownik odzyskał sprawność cytat "Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność."

 

nazwa sterownika: nvlddmkm pdomiana na starsza wersje nic nie dała.

 

Kodeki czy system ?

 

System operacyjny windows 7 SP1

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zainteresuj się tym tematem. Jeden z linków w tym artykule prowadzi do tabelki na Wikipedii, która podaje modele kart sprzętowo dekodujących strumienie HD (Twoja też tam jest; przyjrzyj się dokładnie wersji sprzętowej akceleracji przez nią obsługiwanej. Może się okazać, że to jednak problem samej karty).

 

Chyba masz w systemie zbyt dużo dekoderów. Zdecyduj się - albo K-Lite albo ffdshow. Zainstalowane oba pakiety mogą być przyczyną różnistych problemów z odtwarzaniem.

 

U siebie mam tylko to, co oferuje sam system (WMP) + ffdshow + corecodec (kosztuje 12 baksów ale to wydatek jednorazowy) + KMPlayer; do tej pory nie spotkałem się z żadnym strumieniem niepozwalającym się prawidłowo odtworzyć.

Odnośnik do komentarza

Zapoznałem się z tą tabelką oraz treścią do której odnosi link. Rozumiem że odinstaować wszystkie kodeki, i sprawdzić jak będzie działało na standardowych. W tym momencie filmy hd nawet na YT powodują problem. Interesuje mnie rozwiązanie jednak bezpłatne. Rozumiem że przyczyna gdzieś w kodeku.

Odnośnik do komentarza

Bez dekoderów w ogóle nic nie zobaczysz :)

Odinstaluj oba pakiety (ffdshow i K-lite) i zainstaluj ponownie tylko jeden z nich. Napisz, czy coś się zmieniło.

 

Niezbyt dokładnie przejrzałeś artykuł spod pierwszego linku. Są tam skriny pokazujące, jak poprawnie skonfigurować MPC-HC. Spróbuj pobrać (jeśli nie masz) ten program, ustaw opcje jak na załączonych obrazkach (dokładnie czytając opisujący je tekst!) i daj znać, jak wygląda teraz odtwarzanie.

 

Nie napisałem, że z pewnością winne są kodeki. Problematyczna może być sama karta. Dosyć stary model (tak przynajmniej wynika z cytowanej tabelki), który stosuje jedne z pierwszych rozwiązań sprzętowego dekodowania.

 

Co do programiku corecodec... Gdzieś w domowym komputerze (a teraz jestem w pracy) chyba mam jego darmowy zamiennik. Ale sprawdzę to dopiero jutro rano.

Odnośnik do komentarza

nie odpuściłem, skoro na świeżym Win7 sobie komputer nie radził. Doszedłem do wniosku że lepsza karta rozwiąże problem. Poza tym wyczytałem że win7 obsługuje kodeki media... coś tam a vista jeszcze direct show i to może być przyczyna że karta sobie nie poradziła. A wcześniej dawała rade. Przepraszam za ostatnie zdanie. Gdzieś to w necie znalazłem.Tylko już nie potrafię dokładnie zacytować i znaleźć tego ponownie

 

Problem tkwi w karcie graficznej GA GF 8500gt 256Ram DDR2, na najnowszych sterownikach karta sobie nie radzi, na starszych wersjach działa poprawnie

Problem rozwiązany.

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...