Skocz do zawartości

Eksplorator plików - format wyświetlania zajmowanego miejsca


TommyGavin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dziś zauważyłem, że mój system wyświetla "objętość" plików nie podając przecinka, podobnie sprawa ma się w TotalCommanderze. Żeby lepiej zobrazować problem podaję screeny jak to wygląda:

Total commander:

i399p0.png

tu powinno być coś takiego: 60 846 944 256b z 500 105 216 000

czyli spacje pomiędzy wartościami aby było czytelnie.

Ekslporator plików:

r6w7px.png

Tu najlepiej widać o co chodzi przy większych plikach, przy tych przykładowych które podkreśliłem powinno to wyglądać tak: 106,466 KB; 107,766 KB; 74,022 KB

tutaj eksplorer nie wstawia przecinka tam gdzie być powinien. Podam jeszcze screen z właściwości pliku:

71p4k1.png

Tutaj przy podkreślonym 'wyniku' w bajtach również brakuje przecinka.

Jeśli ktoś zapyta dlaczego tutaj wspominam o TC spieszę wyjaśnić iż uważam, że jest powiązane z problemem Eksploratora gdyż TC przestał wyświeltać poprawnie miejsce w tym samym czasie co WE. Zmianę zaobserwowałem dziś, jestem pewny, że jeszcze wczoraj wszytko było w porządku, nic od wczoraj nie było instalowane, jedynie aktualizacje systemowe:

2ykhru9.png

Z jedynych nowości jakie dziś uruchamiałem, to programik włączający przezroczystość dla okna cmd i PS pobrany z codeplexu, tutaj można przejrzeć jego kod źródłowy:

http://glass.codeple...eset/view/15166

Nie jest to może wielki problem, jednak o wiele czytelniej i wygodniej jest przy ustawieniach domyślnych więc będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Problem rozwiązany. Poszukałem w ustawieniach systemu i zalazłem opcje odpowiedzialne za wyświetlanie formatu liczb. Panel Sterownia/Zegar, język i region/Zmień formaty daty, godziny lub liczb. W karcie "formaty" na samym dole należy kliknąć opcje "ustawienia dodatkowe", w nowym oknie w karcie liczby w sekcji "przykład" nie miałem nic podane i nie mogłem nic wprowadzić, ponadto nawet nie wprowadzając zmian kiedy klikałem "ok" system informował, że ustawienia są źle wprowadzone, wystarczyło użyć przycisku "reset" na samym dole i wszysto wróciło do normy:

20p58gi.png

 

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...