Skocz do zawartości

Prosba o sprawdzenie SMART dysku Seagate ST3640323AS


eol

Rekomendowane odpowiedzi

Firmware tego dysku to SD1B

Martwi mnie parametr BD.

W kwietniu tamtego roku stan DATA=699 a teraz 1386

Ponadto nie wiem czy nie jest uszkodzony czujnik bo stan jest rowny 1.

Co kilkanascie minut slychac glosna prace glowicy. Jakby cos szukala lub sie stabilizowala(mniejsza szybkosc do wiekszej) 3-5 sek. Nie zauwazylem zawieszania sie systemu. Jest jeszcze 6 mies. na gwarancji wiec ew. moznaby go reklamowac gdyby bylo cos nie tak.

 

Dzisiaj rowniez aktualizowalem sterowniki do grafiki nvidia i na koncu aktualizacji pojawil sie BSOD. Nie wiem z czym to sie powiazalo. Ale sterowniki sie zainstalowaly.

Przypomnialo mi sie, ze jakis czas temu bardzo dlugo sie uruchamial bios. Cos go musialo wstrzymywac. Jakies urzadzenie lub wlasnie dysk.

 

post-9516-0-65543700-1357501894_thumb.jpg

 

Dane z crystaldiskinfo

 

smart seagate crystaldiskinfo.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

To jest wynik ze skanowania MHDD.

 

Przy okazji przeskanowalem pamieci memtestem i okazalo sie, ze jedna z dwoch pamieci(ta druga) sieje bledami. A ciekawe bo system sie normalnie uruchamia i nie ma zwykle bsod-ow. Byl przy instalacji sterow grafiki.

 

Ciekawa sprawa z hiren's boot. Starsza wersja(8.2) nie chce sie uruchomic(programy dosowe). A w nowej(15.2) strasznie dlugo(kilka minut) sie uruchamia "booting dos program".

post-9516-0-42661700-1359666657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...