Skocz do zawartości

Problem z czcionkami po ostatniej aktualizacji


oltomek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj 13.12.2012 od rana, po przyjsciu do pracy, miałem problem z pracą w Corelu (X3), kilka czionek mi przestało się wyświetlać, tzn były w rozwijanej liście ale na ekranie wyświetlały się białe, jakby ich nie było. Po jakimś czasie skojarzyłem, że dzień wcześniej Windows się uaktualniał. Zrobiłem przywrócenie systemu o 1 dzień i z czcionkami wszystko wróciło do normy. Potem cofnąłem przywrócenie (wróciłem do stanu po aktualizacji) i problem znowu jest. W czasie tej operacji system zachował pliki które są zamieniane podczas tych ostatnich aktualizacji. Były to 4 pliki. Doszedłem, że jeden z nich ma coś wspólnego z czcionkami, jest to plik "atmfd.dll" który zostaje zmieniony z wersji 5.1.2.232 na wersję 5.1.2.234 która powoduje u mnie problem. Zmieniłem ręcznie ten plik (przy pomocy programu Replacer) i z czionkami wszystko OK, ale system od razu pobiera aktualizację systemu która go zamienia. Wiem, że mogę wyłączyc pojedynczą aktualizację, ale to nie w tym problem. Czy to Microsoft coś skopał przy ostatniej aktualizacji. ?

 

Sprawdzałem tą systuację na laptopie z Windows Vista i zainstalowanym Corelem X3 i też wczoraj były aktualiaacje i tez kilk aczionek przestało się dobrze wyświetlać.

 

Myślałem, żeby zapytać o to kogoś z Pomocy Microsoftu, ale chyba nie ma takiej możliwości.

 

A powiem szczerze, że to jest duzy problem, mam prace zrobione z tą czcionką i teraz nie mogę ich otworzyć. Oczywiście próboweałem już odinstalowywać czcionkę i ponownie instalować. Dla mnie to cos jest nie tak w tej poprawce, 10 lat pracuje w takiej konfiguracji i było OK a nagle sie zepsuło.

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie.

 

Mój system to Windows XP, SP3 aktualizowany na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Chyba KB2753842.

 

Tak to ta http://support.micro....com/kb/2753842

 

Ja bym odznaczył tą aktualizację nie jest to łatka krytyczna. Praca jest ważniejsza.

 

Tu jeszcze takie małe info http://blog.etri.media.pl/?p=79

 

Odinstaluj ją z Panelu dodaj /usuń programy. Musisz mieć zaznaczone pokazywanie aktualizacji na górze okienka.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...