Skocz do zawartości

Problem z laptopem Samsung 550P5C!


Chatson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zwracam się do Was z prośbą o pomoc, a mianowicie, niedawno jakieś 4 dni temu zakupiłem nowego laptopa: Samsung 550P5C pracującego pod Win 8. Samsung dołączył do niego oprogramowanie SW Update pomagające aktualizować najważniejsze komponenty i sterowniki, jest też możliwość aktualizacji BIOSU. I właśnie tutaj nastaje punkt kulminacyjny, jest komunikat że dostępna jest aktualizacja, klikam aktualizuj pobiera się aktualizacja ale nie instaluje się? Nie wiem czym to jest spowodowane? Macie może jakiś pomysł/rozwiązanie? Dodam że wygląda to tak jakby pasek postępu aktualizacji "cały czas pracował" jednak przez ponad godzinę instalacja się nie zakończyła, nie dało się jej także anulować. Śmiem wątpić by aktualka biosu trwała tak długo....

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Belfegor dobra myśl... ale wolałbym aby to się stało poprzez wspomniany przeze mnie program SW Update, nie chciałbym "ingerować" zbytnio. Odbijając od tematu: czy warto skalibrować baterię laptopa? Mam lapka od poniedziałku na baterii pracowałem póki co może z 3-4 razy. Czy to już czas na kalibrację? Jeśli tak to jakie wynikną z tego korzyści i czy niesie to jakieś ryzyko uszkodzenia sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Belfegor dobra myśl... ale wolałbym aby to się stało poprzez wspomniany przeze mnie program SW Update, nie chciałbym "ingerować" zbytnio.

 

Wiesz co ja myślę o takich programach? Nawet nie pytaj - bo odpowiedź nie będzie kulturalna. :D A ten program, co robi automatyczne aktualizacje odinstaluj czym prędzej. Wszystkie niezbędne sterowniki masz zawsze na stronie producenta lapka.

 

A teraz do rzeczy - pobierasz plik biosupdate.exe > uruchamiasz i wszystko poleci z automatu

 

Niedawno tak aktualizowałem Della

Odnośnik do komentarza

Domyślam się... programy typu SW Update to tzw. zapychacze no ale cóż jednak są w "standardzie" dodawane ;p W takim razie spróbuję zrobić to ręcznie, chociaż wydaje mi się że aktualnie mam tą wersję BIOSA która jest podana na stronie www Samsunga, trzeba to sprawdzić!

 

A co sądzisz odnośnie kalibracji baterii? ;>

Odnośnik do komentarza
czas pracy baterii w systemie jest "niestabilny" i co chwilę "skacze", np. pokazuje mi 5h 45 min by za chwilę pokazać 2h20 min a nagle 5h, 3h20 min. itd...

 

Hoho....to masz pewnie bardzo skomplikowane oprogramowanie, któr pokazuje takie przeliczenia. Prawdopodobnie jest to związane z chwilową aktywnością systemu i programów. Np korzystasz z przeglądarki i oglądasz film, wtedy zużycie bedzie większe. Wyłaczasz film i zużycie energii jest mniejsze. Programik pokazuje bieżący stan. U mnie tego nie ma. Jak kliknę LPM na ikonę baterii to mam podany czas pracy np.3 godz. 14minut i opcje zasilania tryb Zrównoważony

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...