Skocz do zawartości

STOP 0x0000007B na świeżym systemie


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

komputer wczoraj złożony prawidłowo z nowych pozespołów, dziś system zainstalowany przez użytkownika z aktualizacjami i programami. Twierdzi, że przy ostatniej aktualizacji z Microsoftu na koniec wykonał wymagany restart i system padł. Pojawia się BSOD: 0x0000007B.

 

Dysk przetestowałem, brak błędów, pamięć również. Korzystałem również z tych porad:

 

http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/stop0x0000007b.htm

 

Nie pomaga nic. Najdziwniejsze jest to, że ten sam błąd pojawia się również podczas próby uruchomienia OTLPE. Wklejam raport z Farbar Recovery Scanner Tooloraz proszę o analizę.

 

FRST

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
komputer wczoraj złożony prawidłowo z nowych pozespołów

 

Reset biosu robiłeś? podaj konfigurację

 

Chyba u Ciebie był przypadek z BSOD, który wywoływał Malwarebyts? W logu jest aktywna usługa

 

2 MBAMScheduler; "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe" [399432 2012-09-29] (Malwarebytes Corporation)
2 MBAMService; "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe" [676936 2012-09-29] (Malwarebytes Corporation)

 

Korzystasz z tego programu

2012-12-11 15:51 - 2012-12-11 16:16 - 00000000 ____D C:\Users\All Users\DriverGenius

 

Po co? To już nie mozna samemu pobrać sterów?

Odnośnik do komentarza

Hmmm no tak, ale ja napisałem wyżej, że klient sobie zainstalował Windows 7, aktualizacje, stery i programy, więc mnie nic do tego co on tam chciał. Ja po prostu dojść nie mogę co się stało, chociaż winiłbym jakiś sterownik i robiłem wszystko co jest tylko możliwe, w tym reset BIOSu, dlatego link podałem wyżej.

 

Zapomniałem dodać, że przywracanie również nic nie dało. Dziwi mnie też dlaczego pojawia się ten sam błąd uruchamiając OTLPE z płyty.

 

Twierdzi, że stało się to po ostatniej aktualizacji i wiem na pewno, że nie grzebał nic w BIOSie. System jest świeży, więc jeżeli nie da się nic zrobić zainstaluje go sobie od nowa.

 

A co do MBAM, nie to nie ja miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
klient sobie zainstalował Windows 7, aktualizacje, stery i programy, więc mnie nic do tego co on tam chciał. Ja po prostu dojść nie mogę co się stało, chociaż winiłbym jakiś sterownik i robiłem wszystko co jest tylko możliwe, w tym reset BIOSu, dlatego link podałem wyżej.

 

Zapomniałem dodać, że przywracanie również nic nie dało. Dziwi mnie też dlaczego pojawia się ten sam błąd uruchamiając OTLPE z płyty.

 

Twierdzi, że stało się to po ostatniej aktualizacji i wiem na pewno, że nie grzebał nic w BIOSie. System jest świeży, więc jeżeli nie da się nic zrobić zainstaluje go sobie od nowa.

 

Na razie to mamy materiały do gdybania. Dokładnie nie wiemy co się stało. Niech zainstaluje system i Service Pack1 bezpośrednio pobrany, potem stery. Windows update niech ustawi na Wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi czy je pobrać i zainstalować.

 

To może być problem sprzętowy jak i software. Nie podałeś konfigu kompa. Cały czas wrózymy.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę aby to była wina sprzętu, bo sam go składałem i testowałem. Wszystko jest nowe jedynie dysk został ze starych rzeczy + używany zasilacz. Chyba, że jakaś "wada ukryta" producenta płyty, może jakiś BIOS skopany, ale skoro chodziło podobno. Zasilacz markowy, sprawdzone napięcia, pamięć testowana Memtestem a dysk MHDD.

 

Sprzęt wygląda następująco:

 

Płyta - MSI H61M-P20 (G3)

Procesor - INTEL Celeron G550

Pamieć - 4GB GOODRAM DDR3 1333MHz

Dysk - SEAGATE SATAII 160GB

Zasilacz - FORTRON FSP350-60 HLN

 

Zainstaluję jeszcze nowy BIOS bo się pojawił na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza

Stało się, po aktualizacji BIOSu na najnowszy system ożył. Czyli można wyciągnąć wniosek, że to wina płyty i BIOSu. Nie mogę tylko zrozumieć czemu to chodziło i nagle padło.

 

Trzeba tylko zrobić znów aktualizacje widzę i zainstalować kilka programów bo system był przywracany, a nie ma opcji cofnięcia tego przywracania, bo wygląda na to, że brak w ogóle jakichkolwiek punktów przywracania. Zobaczymy czy znów nie padnie po aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Czyli można wyciągnąć wniosek, że to wina płyty i BIOSu. Nie mogę tylko zrozumieć czemu to chodziło i nagle padło.

A po co cośkolwiek rozumieć? Odpowiedź jest wg mnie prosta, mianowicie

 

bardzo czesto się zdarza, że kupując nowy sprzęt (poprawnie zmontowany) nasz płyta ma stary bios. Nikt nie bawi się (sklepy internetowe) w aktualizację. Instalujemy system i mamy niespodziankę w Twoim stylu. Bardzo często, powiadam jeszce raz aktualizacja biosu mobo daje pożądany efekt.

jesli spojrzeć na częstotliwość aktualizowanych biosów przez producenta ( najnowsze płyty), można dojść do wniosku, że po zakupie nowego kompa pierawsza rzecz jaką powinniśmy zrobić to aktualizacja biosu do naszej płyty.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

Hm, kazda aktualizacja, restart BIOSu, a chociaz i montaz nowego sprzetu powinno Ci mowic jedno - BIOS jest w stanie ustawien domyslnych ;]

Cos mi tez mowi, ze juz nawet powinnismy w tym przypadku uzywac nazwy UEFI, a nie BIOS ;]

 

System mogl byc zainstalowany na innym trybie kontroli dysku [ IDE / COMPATIBILE / AHCI ]. Po zainstalowaniu poprawki, mogla sie, na przyklad, uruchamic aplikacja, ktora aktualizuje "BIOS" z automatu - co jest nie wskazane nawet. Dlatego po restarcie widzisz takiego BSODa. Nie kieruj sie tymi wskazowkami. W sprawie 'ekranow smierci' jako pierwsze wskazowki powinny byc wykonywane ze strony Microsoftu, potem kombinujesz.

 

Mozliwe tez, ze po aktualizacji uszkodzil sie sterownik AHCI. Wiec trzeba bedzie uruchomic automatyczna naprawe systemu z plyty instalacyjnej systemu. Naprawa sama z historii BSODow powinna sie dowiedziec, ze system nie uruchamia sie z tego a nie innego powodu i przystapi do naprawy, konkretniej uzyje we wlasnym zakresie narzedzia SFC.

 

Na poczatek zmien w "BIOSie" tryb kontroli dysku, jezeli to nie pomoze wroc do poprzednich ustawiem i uruchom automatyczna naprawe systemu z plyty z systemem.

 

PS> Przepraszam, ze bez polskich znakow ;]

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady, chyba nie czytałeś uważnie wszystkiego, bo napisałem wyżej, że problem już został rozwiązany właśnie poprzez aktualizację BIOS.

 

Co do ustawień domyślnych, o których wspominasz, BIOS nie był w stanie ustawień domyślnych przed instalacją systemu, wszystko zostało poustawiane przeze mnie - prawidłowo - jak być powinno. Zawsze przy nowym sprzęcie sprawdzam wszystkie ustawienia w BIOSie. Ja winiłbym tu najbardziej kompatybilność pamięci. Sam producent podaje co zostało poprawione przy nowej wersji:

 

Improved memory compatibility

 

Temat jest jak najbardziej do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za informacje oraz pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...