Skocz do zawartości

Zmiana partycji systemowej


Rekomendowane odpowiedzi

Goedendag,

 

jak każdy w tej bezradnej gawiedzi, błądzącej po forach technicznych i szukających pomocy nieszczęśników, zwracam się z prośbą o pomoc w pewnym problemie.

 

Otóż od niepamiętnych czasów używałem 32-bitowej visty, jednak czasy się zmieniły, a wraz z nimi system, którym operuję na codzień - jest nim 64-bitowa siódemka.

Rzecz się ma od ponad roku i aż do tej pory nie potrzeba mi było niczego więcej do szczęścia. Jednak zapragnąłem pewnej zmiany.

Od początku: Vistę miałem zainstalowaną na partycji 1 na dysku podzielonym na dwie partycje - nazijmy je Samsung1 i Samsung2. Potem doinstalowałem siódemkę na innym dysku (mam ich w sumie 3, dwie w całości i podzielonego Samsunga), który nazwiemy Maxtorem.

Po owym roku nieuzytkowania visty zechciałem ją zastąpić drugą instancją siódemki (to ma podłoże sprzętowe - tablet nie chce działać na zasyfiownym systemie i szukam sposobu, by go uruchomić na czystym). I tu się zaczynają schodki:

Próba zainstalowania siódemki na Samsungu1 spełzła na niczym, bo jest oznaczona jako "Systemowa" i "Aktywna". Próba sformatowania Samsunga1 też się nie powodzi (System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania). Przy czym Maxtor jest oznaczony jako "Rozruchowy". Obrazowo przedstawię to tutaj:

 

HO4l8.png

 

W skrócie: nie mogę zainstalować siódemki na Samsungu1, próba sformatowania Samsunga1 się nie powodzi, próba oznaczenia Maxtora jako aktywną partycję kończy się na bootmgr missing (i ręcznej naprawie z partition wizard), próba aktualizacji systemu zakończyła się nadpisaniem siódemki... siódemką. E: jest w tej chwili nietykalny i kończą mi się pomysły, które nie doprowadziłyby do utraty danych.

 

Jakaś porada?

 

Dank bij voorbaat.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
To, co znajduje się na Samsungu partycji E 195GB jest dla mnie nieistotne - jednak boję się go sformatowac z poziomu live cd, bo coś siądzie i nie wstanie ;_;

 

Obawiam się że dwóch równoległych instalacji W7 nie da się zrobić, na dwóch niezależnych dyskach. Ale mogę się mylić. Poczekaj na mądre głowy.

 

Po prostu szukam sposobu, by zmienić atrybut partycji na "systemowy" bez konieczności formatu.

 

Moim zdaniem nie ma takiego sposobu bez kolejnej instalacji W7. Teraz na Maxtorze są pliki rozruchowe i tam jest zapisany sektor startowy W7. Co robić? Jak jesteś zainteresowany co ja bym zrobił - odpowiedz.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
EDIT: Zaczynam zabawę według tego wątku:

 

No to życzę powodzenia, tylko tam jest XP. A to zupełnie zmienia postać rzeczy.

 

W Twoim przypadku należy skopiować z maxtora to co jest Ci potrzebne. Usunąć całkiem partycję C. Sformatować ją w NTFS

Następnie usunąć Samsung E sforamatować w NTFS. Wszystko za pomocą linuxowych edycji. Nastepnie wskazać partycję 195 już z poziomu instalatora W7 jako tę która ma być systemową,.

I zainstalować jeden system.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...